Pardus Yazılım Deposu Güvenlik Anahtarı Sorunu Hakk

Merhaba;

Umarım doğru yere açmışımdır konuyu. Özellikle bu konuya özgü spesifik bir başka bölüm bulamadım. Akiskart vb. gibi bazı bize özel ihtiyaç duyduğumuz paketlerin güncel versiyonları Parus’ta yer aldığı için Debian’da Pardus Yazılım Depolarını ekledim. Güncelleme yaparken aşağıdaki gibi bir hata mesajıyla karşılaşıyorum:
GPG hatası: Index of /guvenlik/ onyedi InRelease: Aşağıdaki imzalar doğrulanamadı, çünkü genel anahtar mevcut değil: NO_PUBKEY 026440E60FE45435

Bu anahtarı ekleyebilmek için Pardus’un anahtar sunucusu bilgisine ihtiyacım var. Pardus’un anahtar sunucusu adresi nedir? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Merhaba Kaan Bey;

Bahsettiğiniz yeni depoyu da ekledim. Ama, Pardus’taki güncelleme sırasında aşağıdaki hatayı alıyorum:

Hata: 3 Index of /pardus-yenikusak/ guvenlik InRelease
Aşağıdaki imzalar doğrulanamadı, çünkü genel anahtar mevcut değil: NO_PUBKEY AAA23E03FEF43E15

Debian’da da bu yeni yazılım deposuyla birlikte hata mesajı aşağıdaki gibi oldu:

Hata: 4 Index of /pardus-yenikusak/ guvenlik InRelease
Aşağıdaki imzalar doğrulanamadı, çünkü genel anahtar mevcut değil: NO_PUBKEY AAA23E03FEF43E15
Hata: 1 Index of /pardus/ onyedi InRelease
Aşağıdaki imzalar doğrulanamadı, çünkü genel anahtar mevcut değil: NO_PUBKEY 026440E60FE45435
Hata: 2 Index of /guvenlik/ onyedi InRelease
Aşağıdaki imzalar doğrulanamadı, çünkü genel anahtar mevcut değil: NO_PUBKEY 026440E60FE45435

Pardus 17.0 wine sorunu - Yunusemre tarafından #29 - Wine - Pardus Forumları - TÜBİTAK ULAKBİM linkteki adımını takip ediniz.

Merhaba Kaan Bey,

Teşekkür ederim cevabınız için.

Verdiğiniz linkteki dosyayı kurduktan sonra, Pardus’un normal depolarındaki anahtar doğrulama hatası giderildi. Ama, dün bana sonradan verdiğiniz “pardus-yenikusak” deposu için aynı sorun devam ediyor.

o depo adresini silebilirsiniz.

Tamam Kaan Bey. Teşekkür ederim tekrar.