Pardus'ta Nvidia Sürücülerini Kurmak İçin Ayrıca Bir İşlem Yapmak Lazım Mı?

Merhabalar.

Halihazırda bir tane dizüstü bilgisayarımda Pardus kurulu. Yenilerde yeni bir laptop daha satın aldım. Aldığım bilgisayarda da ekran kartı olarak Nvidia var. Ben de kurulum yapmadan önce bir danışmak istedim. Sahipli sürücüleri kurmak için herhangi bir rehber var mı? Ya da yoksa bile burada kısaca adımları bana açıklamaya yardımcı olabilir misiniz?

Ekran Kartı: Nvidia RTX 3060 (Mobile)

1 Beğeni

Selamunaleyküm
Sürücü yüklemek için en basit yöntem beta aşamasında olsa da Pardus nvidia yükleyici.

buradan girip sürücü yükleme programını yükleyebilirsiniz.

3 Beğeni

Aleykümselam Hocam.

Bugün Pardus 23.2 sürümünü kurdum. Bilmiyorum bu sürüme yeni mi eklendi? Önceden de mi vardı ama mağazaya sanırsam bu dediğiniz araç eklenmiş. Sorunsuz bir şekilde çok basitçe kurdum. Umarım daha da geliştirilen bir araç olur. Teşekkür ederim tekrardan.

5 Beğeni

hocam nasibinize tam yeni sürümle birlikte getirdiler. Hayırlı olsun diyelim.

5 Beğeni

Görünümüne bakarak uygulamayı çok beğendim. Pardus ekibini tebrik ederim.

Sanırım linux mint’teki sürücü seçiciyi alıp editlemişler. Ya da yanılıyor da olabilirim. Çok benziyor çünkü.

İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.

linkinde Davinci Resolve ile ilgili sorun çözüme ulaştırılmadan kapatılmıştır. Ancak bir çözümü mevcuttur. Bir çok kişi bu sorunu yaşamakta. 'Pardus, NVidia ve Davinci Resolve sorunu 'şeklinde aram motorlarında aratıldığında bu link gelmektedir. Aynı forum yorum yapılabilecek şekilde tekrar açılırsa, sorunun çözümünü de yazabilirim. Lütfen çözüm üretilmeyen forum sayfalarını “çözüm bulundu” şeklinde kapatmayınız.

1 Beğeni