Pardusu kaldıramıyorum

merhaba, ben 2 hafta önce pardus indirdim ve çok memnun kalmadım. kaldırmak istiyorum ama olmuyor. usb den format atmaya çalışınca yani bilgisayar usb den başlatınca yine pardus açılıo.
lütfen yardım edin oyun oynamak istiyorum bilgisayarda :smiley:

Pardus’u kurduğunuz gibi aynı şekilde, windows kalıp dosyasını usb ya da dvd ye yazdırarak açılışı bu birimden yapınız.

1 Beğeni

işte tam olarak bu olmuyor yapamıyorum bilgisayar usb den başlamıyor bu. başka linux olan yani pardus kurulu olan başka bilgisayarlardada oldu bu olay

1 Beğeni

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Boot-Repair

Boot repair disk ile işletim sistemini kaldırabilirsin. Hem de grup ekranını onarır. Tabi bilgisayarsa Windows var ise.
Windows yok ise direk Windows DVD veya USB den kuruluma başla.

komutlardan pek anlamıyorum ama uğraşacağım. çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

Merhaba, gösterdiğiniz herşeyi yaptım fakat olmadı. WoeUsb uygulamasını açtım yaptım bişiler ve FAİL fln diyor. pardusun ana dosyalarını silme imkanım varmı acaba ? bilgisayar usb den başlamıyor. usb ye yazdım iso dosyalarını olmadı.

MARKA BIOS TUŞU BOOT MENÜSÜ TUŞU
Dell F2 F12
Acer F2 F12
Asus F2 veya Delete Esc
Casper F2 F12
Exper F1 veya F2 Esc ya da F2
Fujitsu F2 F12
Grundig F2 F11
HP F10 F9, F10 ya da Esc
Lenovo F2 F12 ya da Nova Tuşu
LG F10
MSI F2 veya Delete F11
Monster F2 F7
Samsung F2 F9, F10 ya da Esc
Sony Vaio F2 F11 ya da Asist Tuşu
Toshiba F2 F12

Windows usb belleğini tak.
Bilgisayar açılırken boot menusu tuşuna bas.
Açılan listeden windows usb seç.
Geri kalan adımları kurulum usbsi yol gösterir.:slight_smile:

HP bilgisayar kullanıyorum ve bunu defalarca yaptım. windows kullanırken formatlamıştım.
ama pardusta bilgisayarı usb den başlatınca yeniden “pardus” açılıyor.
ama tekrar deniycem teşekkürler yardımcı olduğunuz için

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.