Ssd yükseltmesinden sonra kapanmama sorunu

17.4 XFCE Kulanıyorum SSD yükseltmesi yaptığım sisteme temiz kurulum ile LEGACY modda kurulum yaptım. Kapat komutu verdikten sonra sık sık pardus logosunda takılı kalıp sistem kapanmıyor kapatma düğmesine uzun basıp bilgisayarımı kapatıyorum çok can sıkıcı olmaya başladı. Benzer bir sorun yaşayıp çözebilen var mı ? bazen kapanıyor bazen kapanmıyor.

Kapanma sırasında Padus logosu hareket var ama kapanama yok mu yoksa tamamen donma mı oluyor. Kapanma sırasında pardus logosu geldiğinde esc bas ve servislerin kapandığında hangi servisi hata veriyorsa onu yazarsanız ona göre araştırız.

Sekan hocam biraz araştırdımda ssd Optimizasyon yapılması gerektiğini diüşünüyorum cünkü linux standart yüklemesi hdd ler göre belki bu kaynaklar size yaprdımcı olur
How to Optimize SSD Drives in Linux - YouTube ve Linux Mint 18.1, Ubuntu 16.04 ve Debian için SSD Optimizasyonu | Technopat Sosyal (türkçe)
tabi biraz risk var burada dikkatli olmanız gerekiyor

Selamün Aleyküm
@tanju hocamın dediği konu üzerinden düşününce aklıma şu anlatım geldi.
Biraz uzun gibi ama SSD’nin verimi de artacaktır. Kapanma sorununa belki çözüm olur :thinking:

2 Beğeni

esc bastıktan sonra yazılar bu şekilde home ayrılamıyor sanırım ama ne yapacağımı bilmiyorum

Hocam biraz başka formlarda baktımda işletim sisteminden kaynaklanmıyor aldığınız ssd sisteminizle uyunlumu bide buna bakmanızı tavisye ederim:Pardus yükledikten sonra pc ssd yi görmüyor
sudo systemctl poweroff kapatmayı ile deneyiniz.

sudo dmesg --level=err,warn cıktısına bakınız.

Herzaman yapmıyor sıkıntı orada arada bir yapıyor çok ilginç bir durum

hocam baktım ama sadece bug olarak rapor edilmiş https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/1594023

Ben Pardus’u normal SSD ye kurdum hiçbir sorum yaşamadım normal çalışıyor.

İsmail hocam ssd 'iniz ne marka ben ssd alamayı düşünüyorda

Kingston solid-state drive 10x faster 120 gb.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.