Şu an ki masaüstüm

2020’ de

1 Beğeni

Deneyeceğim. Teşekkürler.

1 Beğeni

Bir yere kadar gelebildim.

index.theme dosyası sistemde mevcut themes dizinindeki diğer klasörlerin içinde farklı içerik ve ayarlarla var.
Örneğin “adwaita” teması klasörünün içindeki index.theme dosyasının simge boyutu, çzöünürlükleri gibi ayarlar farklı. Bu dosyayı kopyalayıp “Macubuntu-themes” klasörünün içine atsam çalışmaz iye düşünüyorum.
Acaba index.theme dosyasını Macubuntu teması ile uyumlu olacak şekilde nasıl bulurum-oluştururum?

Aynı şekilde hem .icons hem de .themes klasörleri altına kopyalayacağım her iki “Mac” tema ve ikon klasörleri için…

Sabrın için teşekkürler…

Bahsettiğiniz “index.theme” dosyalarınıve “gtk” dosyalarını nihayet buldum.

Macubuntu klasörünün içine girmeden alt klasörleriyle birlikte kopyalamıştım. Oysa bu klasörün içine girip tüm klasörleri kopyalamak gerekiyormuş.

Yani üst klasör (Macubuntu) olmadan kopyaladım.

Şimdi yeniden deneyeceğim.

Geldiğim son durum:

Tamamen sizin gibi yapabilmek için:

1. Bende ekranın sol kenarında görünen paneli
  • Nasıl ekranın alt kenarına alıırım?

• Panel simgelerini sizin ki gibi nasıl küçüktebilirim? (Uygun simge boyutu gibi)

1. Üst pencere başlığınızdaki
  • elma simgesini nasıl göserebilirim?
  1. İnce ayarlar menüsünde sol taraftaki tüm menü ayarlarının ekran görüntüsünü ve gerekli dosya, eklenti gibi bileşenleri gönderebilir misiniz lütfen?

2. İnce ayarlar → görünüm menüsünde

İmleç ve Simgeler listeleri görüntüleniyor.

Ancak

temalar → uygulamalar

listesi sadece ekrana sığdığı kadar listeleniyor. Oysa liste üzerindeyken klavyeden aşağıya doğru ok tuşuna basarak imleci indirdiğimde listenin ekrana sığan ve en alttaki elemandan daha da aşağıya iniyor, ancak listenin alt kısmını kaydırarak göstermiyor.

Bununla ilgili öneriniz var mı?

Çok heyecan yaptım @Burak_Erkus

Mac almış gibi olacağım.

Kendi bilgisayarınızı ayarlıyormuş gibi vereceğiniz püf noktaları ve detayları mutlu sona erdirecek.

Anlayışınız için tekrar teşekkür ederim.

Hocam ilk olarak ince ayarlardan > eklentiler> user themes etkin olduğundan emin ol

Daha sonra gizli dosyaları göster diyelim.

Daha sonra bu dosyaları çıkaralım:

Daha sonra ince ayarlardan seçiyoruz:

Plank için ise plank mouse ile gelip ctrl tuşuna basıp sağ tıklıyoruz aynu anda ve tercihler diyoruz buradan ayarlar yapılabilir.

sudo hakkı isteyen uygulamalar da kullanılması istiyorsan terminalden
sudo nautilus diyoruz.
ve .themes deki dosyaları usr/share/themes .icons daki dosyaları usr/share/icons dizinine taşıyabilirsin.
Ekrana bende de oluyor en altakine tıklıyorum öyle devam ediyorum.

3 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.