Takipçi Canlıda !

Merhaba sayın topluluk üyeleri,

Beklenen Paket takipçisi belirlenen tarihten önce hizmete sunulmuştur. İncelemelerinizi tracker.pardus.org.tr adresinden yapabilirsiniz. Bu hizmetteki temel amaç Pardusun dağıtıma çıktığı depolardan sunulan paket hizmetinin karşılaştırmalı bir analizini halka sunmaktır.

Benim bu konuyu açmaktaki amacım ise, sağda solda fütursuzca;

• Debianın kopyası ne farkı var ki
  • İki tema değiştirip yayınlıyorlar
  • ubuntu da şu paket var Pardus da bu var mı illa yükleyerek mi bakacaz

şeklinde yapılan yorumlara, topluluğumuzun eline bir koz vererek

“Al kardeşim boş konuşma burdan bak incele” şeklinde temiz bir cevapla torba olan ağızları büzmelerini kolaylaştıracak bir istekte bulunmak.

Takipçi ile ilgili yorumları, soruları bu konu altında istişare edebiliriz.

Durmak yok yola devam.

Saygılarımla.
Yunusemre Şentürk
Software Engineer

17 Beğeni

cok guzel olmus,ilk olarak bleachbit e baktim butun ayrintilar mevcut,mukemmel

Çok güzel düşünmüşsünüz, tebrik ederim. Ne kadar başarılı bir çalışma yapılırsa yapılsın, eğer o çalışmaya gelen saldırılar bertaraf edilemezse, itibarsızlaştırma çabası içinde olanlar meydanı boş bulup işkembeden kübra okumaya devam ederler. @Yunusemre Bey buraya da bir el atıp bizi bu dertten kurtarsanız keşke, minnettar oluruz. Kolay gelsin inşaAllah. Teşekkürler.

1 Beğeni

Yönetici olmak zor iştir, sağlam bir sinir sistemi gerektirir. Önemli olan saçma sapan üslup kullananların eleştirisi doğru mu mu yanlış mı onu farketmek. Örneğin Pardus 17.4 Deepin Installation and First Look - YouTube şu videoda inceleme yapan bir yabancıya sözde bizim vatandaşımız onların dilinde bizi şikayet ediyor :slight_smile: Varmak istediğim nokta şu: Şu paket var mı yok mu illa yüklememiz mi lazım üslubu yanlış olabilir ama serzeniş doğru. Verdiğiniz örnekler özdeş değil. Sonuç olarak bende “bu çalışma gerekli bir çalışmaymış” kanısı doğurdu, teşekür ediyorum. Kodlarını bildiğimiz ve istatistiğini bizzat bizim tuttuğumuz bir işletim sistemi gönlüm ister ki bırakın bilgisayarlarımızı bir gün ülkemizdeki bütün cep telefonlarına da portlansın. Ama bu konuda daha çok yol almamız lazım. O yüzden baltalayanlara kulak asmayın. Dediğiniz gibi durmak yok, yola devam

4 Beğeni

Yunus Emre Bey müjdenie Teşekkürler ne olur şu meb DYS paketini de bir an önce Mağaza’ya koyun ve tıkla kur haline getirin biliyorum çok istiyoruz sizin de işiniz çok fakat bu bizim için çok önemli ben bir şekilde kurarım ancak pek çok kişi için Mağazaya konulup oradan kurulması çok önemli
Saygılarımla;

1 Beğeni

Koskocaman debian bile şurda bir açıklama ihtiyacı duymuş;
“Hayır kanmayın onlara rasbian ile biz aynı değiliz, her ne kadar rasbian da Debian tabanını kullanıyor olsa bile…”
Rasbian biz debianız diye reklamını yaparken Debian ise o bizim oldukça ağır makyajlı halimiz diyor.

Dağıtıma özel daha spesifik eklemeler yapılmadığı müddetçe bu hamur daha çok su kaldırır.
Mesela;
OpenSuse’nin “ysat2”'si komut satırında fazlasıyla kullanışlı. Onun basiti ise “raspi-config”

Pisi paketlerinde “kaptan” vardı “nazar” vardı…… Gerçi tüm bunlar işin kolay tarafı zor olan sürdürülebilir olmak.
Biz kullanacağız ısım akrabayada kuruyoruz siz devam edin.

Allah(C.C.) razı olsun Üstad.
Ellerine sağlık. Şahane olmuş. :blush:

Ek olarak birşey sormak istiyorum;

Tüm paketlerin bir listesine ulaşabiliyor muyuz? Yoksa ben mi göremedim :thinking:
Adını tam hatırlamadığımız paketler için iyi olurdu. Oradan tıklayıp bakabilme adına.

2 Beğeni

Bu sorunun geleceğini tahmin ederek ahtapotu da koyduk oraya, farkettiyseniz 25 bin paket farkı var ve yüklemesi diğerlerine göre uzun sürüyor. Onyedi depolarındaki toplam paket sayısı 110 bin. Haliyle reverse proxye yük bindiriyor çünki subdomainden yayına aldık. Optimize edicez inşallah, planlar arasında şimdilik böyle malesef.

Bu da diğer ürünlerimiz gibi ekip işi tek başıma asla kredi toplamam sevmem de. Arkasındaki isimler @omer.cakmak, @fatihaltun, @ggurbet.

5 Beğeni

Neden bu kadar az ekip üyeniz var?

5 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.