Usb sorunu gsm sorunu

android cep telefonlarına her ne oldu ise hiç bir şekilde windowslar tarafından görülmüyor tanınmıyor.

1 aydır yerli yabancı tüm forumları blogları taradım nerdeyse hiç kimse çözüm bulamamış .

en sonunda birisi “linux kullansaydınız böyle olmazdı” yazısını görüp gaza gelddim pardus linux yükledim ve
telefonu usb den bağladım fakat telefona bir sürücü olarka nasıl ulaşabilir içinde çok fazla resim var onları almama lazım

windowsta wlan ile bağlandığımda resimleri 250 yılda anca diske atarım gözüküyo

şuan pardusteyim ama çok fazla bilgim yok .

lütfen tavsiye vericekler kablo değiş usb bozuk bios update gibi saçmalıklar ile beni yormayın bu işin her şeyini denedim

Regediti çok kurcaladım, 21 çeşit farklı usb kablo kullandım . gene olmadı

uşenmedim saydım 137 site 78 youtube videosunda söylenenleri yaptım gene olmadı . tavsiye vericekler ona göre konuşsun

teşekkürler

Telefona sürücü olarak erişmek için masastünde ev yazan klasörü açıyorsun ve açılan pencerenin sol panelinde telefonunun markasını görüp tıklıyorsun.

Eğer açılmıyorsa ufak bir ayar çekmen gerekiyor demektir.

Bunun için aşağıdaki konuyu bir ziyaret et:

1 Beğeni

Telefonu usb ile bilgisayara bağladıktan sonra telefon üzerinden dosya aktarımına izin vermelisin. Telefonu görüp görmediğini pardus bilgisayarım üzerinden görebilirsin. Telefonu görüyorsa telefon simgesine tıklayarak dosyalarına erişebilirsin.

her zamanki gibi gene olmadı galiba bu sorunu kimse çözemicek

Telefonun android sürümü ve markası ne?
Usb kablosunu bilgisayara takınca bildirimlerde uyarı çıkıyor mu?

Usb kablosunu takınca Usb tercihlerinden dosya aktarımını seçmelisin.
Bilgilerin taşınabilir depolama biriminde ise bağlı olması gerekiyor.

Adb kullanarak bağlanmayı deneyebilirsiniz;
Uçbirim üzerinden adb’yi indirin:

sudo apt install adb
  • Parolanız istenecek ve parolanızı girerken yazdığınız görünmeyecek. Entere basın.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra telefonunuzun geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı aktif edin.
    Eğer geliştirici seçenekleri görünmüyorsa telefonun hakkında kısmından derleme numarası yazan yere 10 defa basın.
  • Bunu da hallettikten sonra telefonunuzu usb kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve uçbirime şu kodu yazarak bağlı cihazları kontrol edin:
adb devices

Eğer cihazınız listelendiyse bu dosyalarınıza erişim sağlayabileceğimiz anlamına gelir.

adb pull /sdcard/DCIM/Camera/Photo_001.jpg ~/Masaüstü/

şeklinde bir örnek kullanım ile dosyalarınızı komut satırı aracılığıyla bilgisayarınıza çekebilirsiniz.

Dosya ismini diğer dosyalardan fark edilecek kadar yazdıktan sonra Tab tuşu kalan metni tamamlayacaktır.
Örnek: adb pull /sdc yazdıktan sonra Tab —> /sdcard

Şablon olarak ise:

adb pull /sdcard/dosya kopyalanacakYer

Bilgisayarınızdaki bir dosyayı telefonunuza göndermek için ise:

adb push /dosya/yolu /sdcard/hedef

sdcard yazmamız kafanızı karıştırmasın, telefonunuzun dahili diskini temsil eder, bildiğimiz harici sdcardları değil.

İnşallah işinize yarar. Selametle…

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.