Usb wifi adaptör tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar. Pardus 19 ile uyumlu Usb Wifi Adaptör driver’i olan, bildiğiniz bir usb wifi adaptor marka model var mı…

Cisco, Linksys ürünleri alma. Linux\Pardus desteği yok.

Benim Usb wifi adaptor un driver dosyası MT7601U . Usb wifi adaptorun Driveri, Pardus un çekirdek sürümüyle uyumlu değilmiş. Cok ugrastik ama usb wifi driverini kuramadik. Senin belirttigin usb wifi adaptor markalari dışındaki marka modellerin de driver dosyası eski olduğu için pardus a kurulamıyor… Pardus a sürücü desteğinin gelmesini umuyorum…

Benim Çekirdek güncelleme ile ilgili bir bilgim ve tecrübem yok ama internette yada forumumuzda bulabilirsin sanırım. Kernel sürümünü 5.2 olarak güncellersen sürücü uyumunu çözebilirsin. Yeni bir Wifi adaptör almana gerek yok.

Zaten bu gibi nedenler yüzünden ilgili Pardus'a yeni bir paket deposu önerisi - mahmutelmas06 tarafından #3 başlığı açmıştım.

Yaptığımız bir denemede wicd ile çalışmaktadır. Sizde neden çalışmadığını anlayamadık ???

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.