W7 yanına Pardus kurarken sorun çıkıyor..?

Tamam hocam sağolasın. Deneyip yazarım. :+1:

Bu mesajı görmedim hocam kusura bakma. Silmek değil de tab a basınca dediğin sayfa çıkıyor. En altta__ den sonra enter a basınca açılıyor. Eğer tab a basmayıp seçim ekranında enter dersem ilk mesajdaki o siyah ekran geliyor…?

Splash quiet__ sildim, yine o siyah ekran. Sorun flash bellekte diycem, diğer pclerde Pardus live açılıyor. Pcde sorun var diycem, tüm live cd ler açılıyor, bi tek Pardus açılmıyor…?

WİNDOWS ayrı diske veya bölüme kuruluysa Pardus’u da ayrı bir diske veya bölüme kurduysanız.Vindovs silinmez sadece Pardus önyükleyiciyi kendisi yaparsa Vindows görünmez.Grub kurtarıldığında Vindows oeraya çıkar her ikisi de kullanılır.

Önce PARDUS KURARSANIZ.Sonraki Vindows kendi önyükleyicisini kurar bu sefer de Pardus görünmez.Önce WİNDOWS KUR sonra da PARDUS KUR hatta banakalırsa PARALI BİR WİNDOWS programı kullanmıyors

Bir bilgisayara dört Farklı Sistem kurabilirsiniz.Mesela Bir bölümüne Pisi Linux(Eski Pardus’UN DEVAMI) kurarsanız.Herhangi bir sitem Kaybolduğunda Pisi Linux İSOSU olan USB yi takıp kurulum yapıyormuş gibi yapıp Sistemi kurtar önyükleyiciyi kur dediğinizde bilgisayar yeniden başladığında dört sistemi birden görebilirsiniz.

Eyvallah hocam sağolasın. Ancak şu an oc başındayım. 3 saattir uğraşıyorum. Kuruldu bitti. Bu sefer açılmıyor. Ne grub hatası ne de başka bişey Olmuyor olmuyor. Yukarıda Cüneyt hocamın dediklerini tek tek denedim ama olmadı.
Neyse boşver. Olmazsa olmaz napalm…

Arkadaşlar,an itibariyle GRUB’tan vazgeçmiş bulunuyorum. Her seferinde Pardus’un kurulu olduğu diski seçip öyle başlatıyorum. Gönül isterdi ki karşıma şöyle kelli felli cillop gibi menü gelsin,oradan Pardus’u seçip açayım ama… Napalm kısmet değilmiş. Sağlık olsun :disappointed:

Cüneyt hocam son kez yardımcı olur musun ; son mesajda yazdığım gibi grub sorununu çözmekten vazgeçtim. Çok önemli değil. Şimdi ses sorunum var. Yani çok az çıkıyor. Bu forumdan ve başka forumlardan bakarak bikaç komut denedim ama seste bi değişiklik olmadı. Bu konuda ne yapabilirim? Teşekkür ederim. Biraz çok oldum ama kusura bakma lütfen :smirk: