Windows Uyumlu Programları Kurma

Adobe Audition vb proğramların wine proğramı yardımı bile olsa kurulamaması ve exe türü uygulamarın çalıştırılamaması Windows gibi uygulama uyum desteğinin olmaması büyük bir handikap o yüzden kullanırlık artmıyor.Kullancılar ister istemez Windows işletim sistemine mecbur bırakılıyor.Madem yerli yazılımımızı kullanacağız bu tür sorunlarla karşılaşmamız gerekir.Şiir yazan ve seslendiren biri olarak montaj yapamıyorum çünkü Adobe Audition ve Prime pro kurulamıyor.Artık bizimde Windows gibi bir sistem yapmamız şart…

Linuxte alternatif programları deneyebilirsiniz.
https://alternativeto.net/software/adobe-audition/?platform=linux

Sanal makinaya windows kurabilirsiniz.

Pardus işletim sisteminde WİNDOWS ıso dosyası nasıl usb’ye boot olarak yazılır.

Linux ortamında Windows İSO dosyası yazdırma nasıl yapılır? linkini okuyunuz.

Windows isoyu en sorunsuz şekilde woeusb programı ile USB ye yazdırabilirsiniz

son sürüm WoeUSB Kaynak koddan kurulumu

uçbirimde aşağıdaki komutu çalıştırınız

git clone https://github.com/slacka/WoeUSB.git

Uygulama sürümü dizesini ayarlayınız:

Kod:

cd WoeUSB/
 ./setup-development-environment.bash

Aşağıdaki komutlarla derleyip kurulumu yapalım

Kod:

sudo apt-get install devscripts equivs gdebi-core
 mk-build-deps
 sudo gdebi woeusb-build-deps_*.deb
 dpkg-buildpackage -uc -b
 sudo gdebi ../woeusb*.deb
 sudo woeusbgui

Windows ile linux çok farkı işletim sistemleridir. Linux çekirdeği Windows uygulamalarını desteklemiyor bu yüzden Pardus yapımcılarının yapabileceği birşey yok

Windows 7 Home 64 Bit ISO dosyası var elimde bunu pardus ortamında usb belleğime boot olarak yazmak istiyorum pardus dısk kalıbı ile mi?yazacağım yoksa başka bir proğram ile mi?Yeni kullanıcıyım pek bilgim yok saygılar kardeşim ve nfts mi?olmalı fat 32 mi?

Windows 10 kurdum lakin hiç hoşnut olamadım öğrendim ki sanal diske işletim sistemi kursam orada da efekt işlemini yapabilirim montajı vs sonra da aldığım kaydı Pardus atarım video ile zaten Bilgisayarımı kasıyor.Ve diriver sıkıntı oluyor.Lakin şu var 32 bit olmalı işletim sistemi sanalda 64 Bit versiyon yok.

Bisodan sanallaştırmayı açmanız gerekiyor (donanımınız destekliyor olması gerekiyor).

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.