Wine Bir Türlü Kurulmuyor

Aynen devam… :blush:

Hocam Allah razı olsun. Çok sabır gösterdiniz. Sonuç olarak kurulum gerçekleşti. Deneme olarak nöbet çizelgesi programını çalıştırdım ve işlemlerimi sıkıntısız gerçekleştirdim. Çok teşekkür ederim.
    Son olarak birşey daha sormak istiyorum. BT sınıfındaki PC lere de Pardus yüklemeyi düşünüyorum. Dyned kurmak için yine wine yüklemem gerekiyor. Ancak bu PC ler MEB Fatih ağına bağlı olduğu için -tecrübe ettiğimiz üzere- bazı indirmeleri bu ağdan yapmıyor. Bunu nasıl aşabiliriz sizce?
    Hiç olmazsa kendi evimde bir PC ye wine yükleyip imaj alıp diğerlerine imajla yükleme yapayım diye düşündüm. Ne dersiniz?

Amin ecmaîn. :blush:

Eğer sadece wine yüklemesinde yaşadığımız bu sorunu gidermek içinse eğer winehq.key dosyasını her bilgisayara usb bellek ile kopyalayıp anahtarı eklemeniz yeterli olur.

Ama bizim burada yaşadığımız diğer sorun anahtarın değişmiş olmasından kaynaklıydı.
Temiz bir sisteme wine kurulumunu, aşağıdaki farklılığı gözeterek kurulum yapmayı deneyin.
Eğer olursa hepsine rahatlıkla kurulum yapabilirsiniz.

wget -nc --no-check-certificate https://dl.winehq.org/wine-builds/winehq.key
sudo apt-key add winehq.key

Ek olarak şunu önereyim.
DynEd yazılımını hiç kullanmadım. Wine’da çalıştırmadım da.
Sadece genel olarak şunu tavsiye ederim. Bir yazılımı bu tarz kurumsal yerlerde kullanacaksanız. Wine’nın 3 türüyle de deneyin. Kararlı, Geliştirme, İskelet(staging) türleri.
Sonrasında en sorunsuz çalıştığını düşündüğünüz sürümü ve yapılandırması yapılmış olan dizini tek bir dizin altında toplamanızı ver o şekilde kullandırmanızı tavsiye ederim.
Yazılımın sorunsuz çalışan sürümünü bulabilirseniz onun ayarlamasını da elimden geldiğince yardım ederim biiznillah :blush:

2 Beğeni

Eyvallah hocam, denedigim zaman sonucu yazacağım inşallah, Allah emanet olun…

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.