Wine da .NET isteyen dosyaları nasıl açabilirim

winetricks yükleyiniz;

sudo apt-get install winetricks

winetricks çalıştırınız;

winetricks --gui

Select the default wineprefix seçiniz sonraki ekranda Install a Windows DLL or companent seçiniz. İhtiyaç duyduğunuz DotNetleri seçerek yükleyiniz.

2 Beğeni

böyle bir şey çıktı

Uyarı vermiş devam etmiyor mu?

Devam etmiyor ise linkteki işlemleri uygulayınız.

yüklemek istediğim sürümde “Mono does not appear to be installed.” diyor ve yüklenmiyor

Merhaba mono kütüphanesi kurulu olmadığı için bu hatayı alıyorsunuz. Mono kütüphanesi açık kaynak .net platformudur. Kurulum için aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm kütüphaneleri kuracaktır.

sudo apt install mono-complete

Kolay gelsin.

1 Beğeni

mono-complete zaten yüklü

Burak selam,

Aşağıdaki makaleyi incelermisin sanırım sorununu çözecektir.

Makaleyi paylaşmayı unutmuşsunuz :slight_smile:

Harici link eklemiştim sanırım forum kuralları gereği silinmiş kusura bakmayın.

Silinen bir gönderi mevcut değil. Çözüm için makaleyi paylaşabilirsiniz.

bu makaleyi görmüştüm ama işe yaramadı yada ben beceremedim

Oradaki makaleye göre mono-complete paketini silip yerine normal .net 4.5 yüklenmesini tavsiye ediyor. Sanırım bu kısımdakileri yaptığında çalışacaktır. Ben dün winetricks i 64bit olarak kurup çalıştırdım. Bende de o uyarıyı verdi ancak sonrasında eksik dll dosyalarını yükleme kısmına gelmiştim orada da yanlış hatırlamıyorsam .net 4.5 vardı. Bu arada çalıştırmaya uğraştığın oyun steamde mevcut wine ile uğraşmaktansa steam ile oynayabilirsin. Markette steam mevcut ordan indirip çalıştırabilirsin.

mono olmadan .net 4.5 nasıl indirebilirim?

Aşağıdaki linki kurcalayabilirsin.

https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=2586

yalnız buradakileri nasıl kurabilirim hepsi exe

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.