Yeni Ortam Yeni Deneyim: Pardus DDE

Emeği geçen herkesin eline sağlık. Bu pardus bir harika!

3 Beğeni

Öncelikle herkese selamlar.
Forum konularında linux masaüstüleri konusunda deneyimli arkadaşlar 4-5 çeşit masaüstüne sahip pardus olsun istiyorlar. Ancak benim kanaatime göre bu işin mutfağındaki arkadaşlar 4-5 çeşit masaüstüne enerjilerini, emeklerini ve zamanlarını harcamalarını çok doğru bulmuyorum. Yazılımcı arkadaşlar bahsediyorlar, çeviri işleri, uyumluluk, güvenilirlik, stabilite, bazı uygulamaların bazı masaüstlerinde hata vermesi vs. Hepsi sonuçta bir emek, enerji, zaman ve işgücü istiyor. Onun yerine yazılımcı arkadaşlar enerjisini, emeğinı, zamanını ve işgücünü beğenilen iki masaüstüne kanalize ettiklerinde son zamanlarda olduğu gibi hızlı gelişmeler görürüz. Ne kadar çok çeşit o kadar işgücünün bölünmesi demek geçiyor içimden. Sağlıcakla kalınız.

6 Beğeni

XFCE ve Deepin güzel iki seçenek ama birde elementary olsa fena olmazdı. En çok beğenilen 3 ortamda pardusda olurdu.

Şurada sürüm yönetiminde bugün itibariyle Pardus 19 sürümünde resmi olarak desteklenecek masaüstü ortamı olarak sadece XFCE gözükmekte. Şahsi fikrim fazla abartmadan bir veya iki masaüstü ortamının daha (Deepin genelde seviliyor,ben de severek kullanıyorum) desteklenebileceği yönünde. @Yunusemre Bey’in forumda başka bir konunun altında farklı masaüstü ortamlarının daha desteklenmesine yönelik düşünceleri olduğu yönünde bir mesajını anımsıyorum.

3 Beğeni