Chrome yükleme ?

Herkese hayırlı geceler. Pardus kullanmaya başlayalı yaklaşık 5dakika oluyor :slight_smile: Daha önce hiç kullanmadığım için baya bi zorluk çekiyorum şuan lakin google chrome bile yükleyemedim…

Yardımcı olabilecek varmıdır acaba ?

Chrome yüklemem lazım, Bir de 2.monitör görüntü ayarını nereden ayarlayabilirim ?

Chrome indirdikten sonra;

Dosyayı indirdiğiniz dizinde terminal / uçbirim açarak, aşağıdaki komut ile kurabilirsiniz;

sudo dpkg -i google-chrome-stable_current_amd64.deb (sudo dpkg -i google yazıp TAB tuşuna bastığınızda dosya ismini tamamlayacaktır.) (Komutu yazıp Enter bastığınızda sizden kurulum sırasında belirlediğiniz yönetici parolasını isteyecektir, yazdığınız karakterler ekranda görünmeyecektir. Yazıp Enter basınız)

Bağımlılıllarla ilgili bir uyarı hata verirse aşağıdaki komutu uygulayınız;

sudo apt-get -f install

1 Beğeni

GUI yöntemi yok mu? 5 dk kullanan biri için biraz crash course olmuş :slight_smile:

zaten sorunumuz bu tür durumlar.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim chrome kurulumunu ve 2monitör olayını ayarlayabildim: )
Yalnız gimp adlı programı bir türlü kuramadım aynı şekilde kurulmuyor sanırım. Bu konuyla alakalı pek bir bilgi de bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz acaba ?

1 Beğeni

gimp programını menülerde sistem altında bulunan synaptic paket yöneticisi aracılığı ile ya da terminalden aşağıdaki komut ile kurabilirsiniz; Synaptic hakkında

sudo apt-get install gimp

DDE arayüzü kullanıyorsanız synaptic yüklü olmayabilir; aşağıdaki komut ile kurabilirsiniz.

sudo apt-get install synaptic

1 Beğeni

Gdebi programını kurup görsel arayüzle kurablirsiniz

2 Beğeni

hepinize çok teşekkür ediyorum değerli cevaplarınız için gimp kurulumunu da tamamladım :slight_smile:

1 Beğeni