dısk bölümleme..

(uğur gülbüz) #1

merhaba arkadaşlar masaüstü pc de Ssd 120 Gb windows 10 kurulu 500 Gb de 100 gb ayırarak pardus 17.2 kurdum ama geri kalan 400 gb i hem windows da hemde pardus da ortak depolama ve arşiv olarak kullanmak istiyorum ama yapamadım her seferinde sistem bozuldu 5 kere yeniden pardus kurdum. acaba konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi…

(Muhammed YILMAZ) #2

Pardusu kurduktan sonra Pardus üzerinden GParted uygulamasını kullanarak söylediğiniz bölümü NTFS biçiminde biçimlendirebilirsiniz.

(Muhammed YILMAZ) #3

GParted kullanımı için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=GParted_kullanımı

(Kemal Oktay Aktoğan) #4

Aleyküm Selam
Şu konudaki anlatım sizin için uygunsa, uyarlayıp deneyebilirsiniz.

(uğur gülbüz) #5

muhammed yılmaz birkez daha deneyeceğim…kemal oktay bey pek anlamadim windows u yeniden kuramam çünkü yedegim gitti sadece pardus u yeniden kurabilirim…

(Muhammed YILMAZ) #6

@Ugurgulbuz eğer tekrar sıkıntı yaşarsanız, takıldığınız yerde ekran görüntüsü paylaşarak sorarsanız forumdaki bir çok arkadaş yardımcı olacaktır. Sormaktan çekinmeyin : )

(uğur gülbüz) #7

Peki teşekkür ediyorum. ama keşke windows kadar kolay olsa linux veya kullanımı biraz daha kullanıcı dostu olsa.

(Muhammed YILMAZ) #8

Aslında disk bölümleme işlemi windowstaki kadar kolay. Hatta bildiğim kadarıyla eskiden linuxta daha kolaydı, windows geriden takip ediyordu, sonradan böyle kolaylaştırdı

(system) #9

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.