FET (Ders Dağıtım Programı) (Free Timetabling)

FET adlı ders dağıtım programını kullanan arkadaş var mı? Program Türkçe kullanılabiliyor ama önemli yerler çevrilmemiş. Her okul idaresi için gerekli bir program. Daha önce bu program Meb tarafından e-okul ile entegre edilmiş bir şekilde kullanılıyordu, şimdi yok maalesef.
Program paket yöneticisinde var. Bilgisayara kurdum ama Türkçe çevirisi eksik. İngilizce bilen arkadaşlar kullanımı hakkında yardımcı olabilir mi?
İnternet sitesinde bu programın 5.35.5 sürümü var. Windows’a kurduğumda bu sürüm neredeyse tamamı Türkçeleştirilmiş.
Bu programı Pardus’ta kullanmak istiyorum. Paket yöneticisinde 5.30 sürümü var fakat Türkçe çevirisi eksik.
5.35.5 sürümünü indirdim ama tar.bz2 uzantılı bunu nasıl Pardus’a kurabilirim. Teşekkürler

1 Beğeni

Dosyayı arşivden çıkartarak ; dosya üzerinde sağ tık > buraya ayıkla. Arşivden çıkan dizin varsa dizine girerek içerisindeki dosyalara göre yükleme işlemi adımları belirtilebilir. İnternet sitesindeki indirme linkini de eklerseniz iyi olur.

1 Beğeni

indirme likleri
https://lalescu.ro/liviu/fet/download.html

arşivden çıkan dizin içindeki dosyalar

teşekkürler

1 Beğeni

Bu dizindeki README dosyasında yazanları yaparak yükleme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Ekran görüntüsünü gönderdiğiniz dizinde Terminal açarak aşağıdaki komutları uygulayınız;

sudo apt-get update
sudo apt-get install make gcc g++
sudo apt-get install qt5-default qtdeclarative5-dev qt-sdk
qmake fet.pro
make
sudo make install

Not: make komutunu uyguladığınızda 20-25 dakika sürüyor.
Programı Ofis kategorisinden çalıştırabilirsiniz.

3 Beğeni

teşekkürler Hocam…

1 Beğeni

Hocam dil konusunda hala sorun varsa gönderin dil dosyasını ben elimden geldiğince eksik yerleri çevirmeye çalışırım.