GRUB'u silmek mümkün mü?

Arkadaşlar Pardus’u yüklerken GRUB’u kur diyoruz. Peki GRUB’u diskten kaldırmanın bir yolu var mıdır? Teşekkürler

1 Beğeni

Hangi amaç için istiyorsunuz;
tek işletim sistemi yüklü ve grubu görmek istemiyor musunuz?
çift işletim sistemi var diğer işletim sisteminin önyükleyicisini kullanmak mı istiyorsunuz?
Pardus’u kaldırdınız grub mu kaldı?

1 Beğeni

Çift işletim sistemi yüklü olan bir bilgisayarda Grub menüsünde Windows’u seçmeme rağmen giremiyorum. Grub’u silip denemeyi düşündüm.

1 Beğeni

Boot repair kullanabilirsiniz;

Boot repair disk kullanabilirsiniz

Grub customizer ile kontrol edebilir değişklik yapabilirsiniz;

Windows cdsi ile çözüm deneyebilirsiniz; sonrasında grubu yüklemeniz ya da windows tarafında önyükleyici düzenlemeniz gerekebilir.

https://www.howtogeek.com/howto/32523/how-to-manually-repair-windows-7-boot-loader-problems/

4 Beğeni

Sorunumu ilk gönderdiğiniz bağlantıdaki şu konu başlığı ile çözmeyi başardım

Sorunum şuydu:

Grub onarımından sonra ekranda gelen grub menüsünde windows ile ilgili 3 tane seçenek var
Windows UEFI Loader
Windows UEFI bootmgfw.efi
Windows Boot UEFI bkpbootx64.efi

sırasıyla tek tek bunları seçerek Windows’a girmeyi denedim. Sadece Windows Boot UEFI bkpbootx64.efi yazan ile Windows’a giriş yapabildim. Pardus menü girdikten sonra akıllı tahtanın ekranı ikiye bölünüyor, yarısı PARDUS yarısı Windows oluyor ve seçim yapmamızı istiyor. Burada Windows’u seçtiğimde aynı hatayı alıyorum. Bu sorunu aşabilirsek daha güzel olacak.

Çok teşekkür ederim.

2 Beğeni