güncelleme sorunu

pardus 2017 kurdum güncelleme geldi 147 adet yükle dedim ama bilgisayar bir süre sonra kitlendi kapattım açılmadı daha sonra tek tek kurayım dedim yine olmadı ne yapmam gerekiyor

1 Beğeni
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade 

Komutları ile denermisiniz?

1 Beğeni

Paket açılıyor: linux-image-4.9.0-4-amd64 (4.9.51-1) üzerine (4.9.65-3+deb9u1) …
dpkg-deb (alt süreç): sıkıştırılmış arşiv üyesi açılıyor: lzma hatası: sıkıştırılmış veri bozuk
dpkg-deb: hata: alt süreç <aç> 2 çıkış kodu ile sona erdi
dpkg: /tmp/apt-dpkg-install-GRnw2M/46-linux-image-4.9.0-4-amd64_4.9.65-3+deb9u1_amd64.deb arşivi işlenirken sorun yaşandı (–unpack):
açılmış ‘./lib/modules/4.9.0-4-amd64/kernel/drivers/staging/rtl8192u/r8192u_usb.ko’ verisi ‘/lib/modules/4.9.0-4-amd64/kernel/drivers/staging/rtl8192u/r8192u_usb.ko.dpkg-new’ konumuna kopyalanamıyor: beklenmeyen dosya ya da akış sonu
W: Last kernel image has been removed, so removing the default symlinks

Paket açılıyor: python3-louis (3.0.0-3) üzerine (3.0.0-3+deb9u1) …
İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı:
/tmp/apt-dpkg-install-GRnw2M/46-linux-image-4.9.0-4-amd64_4.9.65-3+deb9u1_amd64.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

neyse tekrar verdim komutları şimdilik sıkıntı yok gibi

Aynı: 1 Index of /pardus/ onyedi InRelease
Aynı: 2 Index of /guvenlik/ onyedi InRelease
Paket listeleri okunuyor… Bitti
cafer@pardus:~$ sudo apt-get upgrade
Paket listeleri okunuyor… Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor… Bitti
Yükseltme hesaplanıyor… Bitti
Aşağıdaki paketlerin mevcut durumları korunacak:
exo-utils libexo-1-0 libgimp2.0 linux-image-amd64 xfce4-whiskermenu-plugin
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 5 paket yükseltilmeyecek.
şimdide 5 güncelleme var ama bu uyarıyı veriyor

1 Beğeni

Güncelelme var demiyor, bilgi vermiş.

1 Beğeni

sudo apt dist-upgrade

1 Beğeni

cevap için teşekkürler birde bu trade uygulamaları açılmıyor pop up kapattım ama java uygulamasını açmıyor ne yapabilirim