Lenovo b50-30 laptopta donma

Merhaba Arkadaşlar pardus 17.2 dde kulanıyorum bilgisayar şarj kablosu olmadan çalışmıyor.
bilgisayarı şarj kablosu olmadan açmaya çalıştığımda pardus simgesi donup kalıyor. konsole’da komutları varsa gönderebilir misiniz.

Saygılarımla

Bilgisayarınızın donma sebepleri şunlara bağlı olabilir; bios ayarları, donanınmsal arızalar, yanlış sürücüler takılı usb aygıtlar vb… Sisteminizi güncelleyerek güç ayarlarını kontrol ediniz.

2 Beğeni

bazen bilgisayarın şarjı tam doluyor ve uyut tıklıyorum sonra şarjdan çıkarıyorum oluyor ama bugün yine denedim olmadı.

Farklı bir şey söyleyemeyeceğim.

bunu düzeltmek için konsole komutları var mıdır

@abdurrahman bey Cüneyt beyin belirttiği maddeleri öncelikle kontrol etmeniz gerekir. Çünkü soruna neyin neden olduğu bilinmiyor. Nedeni bilinmeden konsol komutu veya başka bir çözüm sunulması pek mümkün değil.

2 Beğeni

Benzer sorunu windowsta da yaşamıştık. Pili çıkarıp prizde kullandığımızda sorunu aşmıştık. Yani sorun işletim sistemi değil donanım kaynaklı olabilir.

2 Beğeni

siz konsole komutları gönderin ben test edeyim ekran görüntüsünü sizinle paylaşalım

windowsta iken böyle bir sıkıntı yoktu bende

bu dönme sürekli oluyor pardustan da vazgeçmek istemiyorum ama yardımcı olmazsanız eğer mecburi olarak windowsa geçmek zorunda kalacağım…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.