Macaristan da özgür yazilimcilar harekete geçiyor sira türklere gelsin

mücadele devam ediyor! - Ombudsman açık mektup, BT bağımsız Macarca. eğitim

YAZAR: YÖNETICI

Kimin alternatif yaklaşımları amacı onu sevdirmek, ya da onlar kendileri hakkında söylenecek - buna kullanıldı - Beni Macaristan özgür yazılım STK olarak şu anda küçük bir özetini başlatmak için bu girdiyi kullanmasına izin verin. Ama biz gerçekten sorun o şişman hükümet sübvansiyonları gelince, bu örgütlerin sonra fazla para ile kaybolduğunu kayboldu olmasıdır ki, hükümet isteği ile çalışmayı seviyorum gördük. Ne yaptılar? Hiçbir şey! Affedersiniz, Kafalarınıda Vergi Dairesi Microsoft kendisini kazmak için 10 yıl önce yapılmış olsa bile döndü. Nerede ilkeler vardı? Nerede hedeflerdir? Para olmadan doğru artık bunlara çok önemliydi.

Ama bir an için bize hala mevcut şimdi ne yaptığını, kuruluşlar? Aynı Eh! Gördüğünüz tüm sadece bir vitrin olduğunu, birlikte iyi sabit kablolu, herkesle herkes. Biz “kim kimdir”, untangled yarım yıl önce vardı. Gerçekten öğrencilerin okula gitmelerinin tolere neden bile 2017, Windows 95 bunu öğrenmek için sadece bir retorik bir soru?! kendilerini hükümete dahil kuruluşları, kamu maliyesi gitmek bile bu şirketlerin önemli kişiler (destek) sivil toplum kuruluşlarının işleyişi, sivil toplum örgütleri finanse ve şirkete önerir çünkü biz cevabı biliyorum. Ama bu yine de bu uyumu bu kuruluşlar biri değildi katılmak istemeyen neden tüm “opensource-mutyiról”, arkasındaki gerçeği açıkladık ayrı makale, olacaktır. Bu yüzden son 1.5 yılda yaptık, biz bağımsız, tarafsız ve rasyonel kalmak ve böylece de hayatta yoktur.

Bilişim eğitimi kuruluşlarında çalışan içler acısı Sorunlar da sorumludur. Kolay para onlar görevlerini vazgeçti ve kuma başlarını sopa.

Çünkü her şeyden Microsoft ürünleri hariç ek olarak bu ilk ve yetişkin eğitim sistemlerinin, biz bir sistem geliştirdik ve böylelikle de her alternatif teknolojik çözümler ve şimdi bu durumu değiştirmek için gerekli adımları atmaya başlar. Bu nedenle oluşturacak veya konuyu mahkemeye götürmek hakkına sahip, ancak değiştirmeniz gerekir. Ama hata yapmayın, şimdi başlamayın daha on yıldan uzun süredir yapıyor çünkü - - ama şimdi bitirir! Son on yıl içinde kendimizi ilgi Sadece, strómanokkal, parmaklıklar ve hazudozásokkal bir çatışma ile karşı karşıya bulduk. Geçen yıl ilk şoku niyeti aslında onların parçası olmak olmasına rağmen, tek bir gerçeği acil anlayabiliyorum, birçok toplantılar eğitim sistemi katılımcıları adeta tehdit hissetmek geliştirmek için “yetkili” nin bilgilendirildim sonra, değişim bilinmemektedir geldi değişiklik gereklidir. Bu yüzden şimdi bir adım ve biz kusurlu hemen onları yürütmek ve değiştireceğim acil reformları başlatmak durdurma bu açık mektupta eğitimden sorumlu organlarına dediğimiz.

(Ara! Eğer bu deneyim isterseniz, hatta anonim, lütfen bize ulaşın.)

Değerli Ombudsmanlığı!
ücretsiz Macar geliştirme, blackPanther OS GNU / Linux dağıtımı geliştiricileri ve katkıda bulunanlar oybirliğiyle sonra, ve aynı zamanda kendi adlarına,

şikâyetçi

Ben BT sistemlerinin eğitimde yaşadıkları - ve sorumlu kuruluşlar - ayrımcılık tutan kasıtlı bilinçli ve on yıldan fazla olduğu için. Özellikle Macar BT eğitimde gelecek nesillerin çıkarları bakımından, nazik, durum dikkatle araştırmak madde, yasallığı çağırıyoruz.

şikayetin ayrıntılı açıklaması:

Hatta geçen yıl, yanlış ayrımcı ve kapsamlı BT bilgi tamamen uygunsuz olduğu mevcut sistemin edinme beri eğitim sistemi eszközöljünk değişiklikleri önermek için insanları ve Eğitim Ofisi koordine eğitim sistemine geri döndü. münhasıran yabancı büyük şirketlerin Bugün bile eğitim, Microsoft’un ürünleri hedeflenen tamamen özel olarak ücretsiz bizim durumumuzda tüm diğer BT çözümleri hariç, hangi inducting hakkında, olmuştur varlığını önce 15 yıl Macar alternatif bir işletim sistemi ve tabii birbirinden - İlgili olsun ya da gibi - çözeltisi mevcuttur.

yabancı bir şirkete yazılım eğitimi hedeflenen - - bütün mevcut eğitim benzemiyor ilkokulda bir yetişkin öğrenci Microsoft ürünü bağımlılık haline için zemin hazırlamaya, böylece seçilmiş onlar eğer ileride-iyi olurdu - artık sonra diğerleri, seçim yapabilirsiniz yıl daha çünkü Bu tutucu boyunca bir yazılım eğitiminin ürünleri durdum küresel, çok uluslu şirketin bir parçası. Defalarca ihmal yaşın altındaki ABD ürünün üreticisinin yanı sıra birincil malzemenin kalitesi üzerinde yayar eğitim materyalleri eleştirdi ve bu daha güncel dersler dışında Windows 95 bulunabilir hala.

şikayet özetle oldu:

, Kabul Edilemez kanunsuz ve ayrımcı belirtmiştir:

ilkokullarda başlar ve genellikle olarak anılacaktır demagojik bir şekilde daha da yüksek seviyelere, devam “bilgi teknolojisi” hedefli Microsoft ürünü eğitimi
Özellikle ABD de - - teorik veya diğer bilgi teknolojisi pratik eğitim ya eşit değildir ve saat sayısıyla aynıdır çözümleri (İngilizce olarak mevcuttur çözümleri bahsetmiyoruz burada not etmek istiyorum)
ilkokul onun bilgisi Ürünün Dış üreticisine (ler) “BT Eğitimi”, ve bitkin sistematik kullanımını pratik
Öğrencilerin yetişkin eğitimi katılması gerektiğini kabul (örn:. NQR) Microsoft ürün eğitimi “BT Eğitimi” başlığını.
veya daha fazla - - birisinin sahip olduğu ticari ürünlerin yabancı üreticileri, kendi kullanımında muayene olan ve olmayan gerçek kapsamlı BT ismeretből ait (gördüklerinden temel işlemler, kullanım ve uygulama, fare kullanımı, vb problem çözme,)
eğitim yalnızca Microsoft ürünlerine odaklanan, çünkü bilişim ödev ev öğrencileri Microsoft ürünleri sahip olmaktır yürütmek için okulları gerektirir
Bilgisayar Bilimi öğretmenler - kendi utóképzése isteğe bağlı bir gerçek "BT becerilerin edinilmesini, - Microsoft eğitimi almış
/ Kullanıcıların belirli şikayetler / eğitim sistemi için de öğrenci ve aileleri zorluyor - çünkü Microsoft Windows yüksek donanım gereksinimleri - 10 yaşındaki ekipman da, eğitim ve günlük kullanımı öğrenme tam uyumludur gibi yeni PC olsa Macar ailelerin satın almak o Onlar için gerek yoktur özellikle de, bu ekstra maliyetler gerekmez
Bazı durumlarda, ailelerde veya Microsoft yazılım ya da yasadışı yazılım kullanmak zorunda kalan ürünleri satın, o tam ve ayrılmaz bağımlılıkları sonuçlanan daha iyi eğitim sisteminin ABD üreticisine sağlamlaştırmak olduğunu
Eğitim sistemi bu donanım için uygun Microsoft ürünlerini satın almak kurumlarını zorlar, böylece milyarlarca boşa
eğitim ‘bilişim’ değerlendirmeler, incelemeler gerçek IT bilgisine örtmeyen sonucunda elde, sadece Microsoft ürünleri kullanımı ile sınırlıdır - yani öğrencilerin cansızlaşmasına vardır - çoğu durumda temel bilgisayar yönetim bilgisi beri, bu nedenle yanlış kabul alınan bilgilere eksik
Ayrımcılık diğer etkiler yapabilirsiniz olan - direkt geri bildirimlerden - İngilizce kitaplarında bilgilerin bir karışımı Microsoft ürünleri, koşu ya da çalıştırılabilir yazılım veya Microsoft donanım çözümleri ve teknolojileri sadece Microsoft ürünlerini kullanmaya öğretmenler içine kuvvetle odaklanmış yaymak için kişiler tarafından desteklenen yazılım hakkında bilgi vermek amacıyla
ve diğer çok uluslu şirketlerin - - Piyasa pozisyonunda, genişleme mevcut eğitim sistemi Microsoft’a dramatik katkı , birçok hükümet Şirket ayrıca oligarşinin bir avuç yakın ilgilenen ve koordine olduğu şekilde.

Macar eğitim sistemi tüm gelecekteki müşterilerin yanı sıra kendi ürün odaklı profesyoneller ve ürün kitermeltesse öğretim elemanları, öğretmenler ve tüm bu eğitim sisteminin yapılabilir bu anda da Microsoft ve diğer büyük yabancı şirketler tarafından kullanılmaktadır. Dayanılmaz koşulları, ciddi bir sebep sonuç ilişkileri, kendisi delil, çünkü Eğitim Tablosu Dairesi’nin geleceği ile sonuçlanan bağımlılık ürün:

Diğer işletim sistemlerinin rağmen opsiyonel vade de eğitim kurumu ifadesi nedeniyle öğrencilerin mevcut alternatif sistemlerinden birini seçebilir 6 adet sınava olanlar binlerce, üzücü bir tablo çiziyor aldı. Bu boyalı ciddi bir resmidir ve açıkça BT eğitimi feci durumunu gözler önüne sermektedir. daha sonra, yabancı çokuluslu şirketlerin ürünlerini öğrenmek için sisteme sınırlamak zaman bizce Eğitim Bürosu da yasadışı hareket olsa da, biz başka bir spesifik ve ayrıntılı prosedüre olsun.

Bize göre, mevcut eğitim sistemi ciddi bir ürün bağımlılık ve sınırlı BT bilgisine sonuçlanacaktır - ve çok yeni bir döneme teşkil - daha sonra kullanıcı ve tüketici alışkanlıkları etkiler. Öğrencilerin tanımak, başka bir şey megtapasztaljanak yoksun çünkü nedeniyle tamamlanmamış arasında şiddetle her ürün bilgisi, teknoloji ve diğer alternatif gerekçe meydan sınırlı. haklar işin egzersiz, BT kullanıcılarının böyle bir bozuk resim fırsatları olacağını kadar ölçemezsiniz beri eğitim sistemi üzerinde doğrudan etkisi olduğunu ve imkânsız herhangi diğer ürün adil ilişki, Microsoft platformuna ilişkili değildir yapar. Ama bu Yarışma Ofisi ve Anayasa Mahkemesi olduğunu düşünüyorum - Gerekirse Strazburg - güce sahiptir.

Bu durumda araştırmak ve ihlali belirlemek için saygı gösterin.

Amacımız bağımsız tarafsız olduğunu - - herhangi uluslu şirketin bağımlı eğitim sistemi, IT ulaşmak nereye saatin esas Macar BT çözüm, tabii ki, ek olarak yabancılara eşit sayıda, tüm büyük geçmişte dışlanma ve ayrımcılık olmadan yapabilirsiniz.

Ben, Saygılarımla kalır

Barcza Károly
Macar blackPanther OS proje yöneticisi
info @ blackpanther.hu

1 Beğeni