Open VPN Kurulumu

Pardus 5 için;

1-Paketleri yükleyin:
sudo apt-get install openvpn network-manager-openvpn network-manager-openvpn-gnome
2-Free VPN Accounts • 100% Free PPTP and OpenVPN Service adresindeki Free OpenVPN başlığının altında bulunan Euro1 OpenVPN Certificate Bundle linkine tıklayınız ve dosyayı kaydederek arşivden çıkartınız.Ayrıca tıkladığınız linkin altında bulunan kullanıcı adını ve şifresini not edin.
3-Sağ alt köşede bulunan ağ simgesine sol tuş ile tıklayın ve açılan paneldeki sağ üst köşede yer alan anahtar simgesine tıklayın.
4-Dosya menüsünden VPN İçe Aktar seçeneğini seçin.
5-Açmış olduğunuz dizinin içersine girip vpnbook-euro1-tcp80.ovpn dosyasını seçin.
6-Listede yeni eklenen bağlantı adı üzerinde sağ tık Düzenle seçeneğini seçin.
7-2. adımdaki not almış olduğunuz Kullanıcı adını yazın,Parolanın bulunduğu açılan kutucuktan Kaydet seçeneğini seçip Parolanızı yazın Tamam butonuna basın.
8-Listedeki düzenlediğiniz bağlantı üzerinde sağ tıklayıp Bağlan seçeneğini seçiniz.

Pardus 17 için;

1-Paketleri yükleyin:
sudo apt-get install openvpn network-manager-openvpn network-manager-openvpn-gnome
2-Free VPN Accounts • 100% Free PPTP and OpenVPN Service adresindeki Free OpenVPN başlığının altında bulunan
Euro1 OpenVPN Certificate Bundle linkine tıklayınız ve dosyayı kaydederek arşivden çıkartınız
.Ayrıca tıkladığınız linkin altında bulunan kullanıcı adını ve şifresini not edin.
3-Sağ alt köşede bulunan ağ simgesine tıkla, VPN bağlantısı - Add vpn connection - Import a saved VPN configuration seçin ve oluştur butonuna basın.
4-Arşivi çıkarttığınız dosyanın bulunduğu dizine girip tcp443-cert-pem olan dosyayı seçin
5-Not almış olduğunuz kullanıcı adını ve parloasını girin Kaydet butonuna basın.
6- Sağ alttaki bağlantı simgesine basıp VPN Bağlantıdaki vpni seç.

Not: http://whatismyipaddress.com adresine girerek nereden bağlandığınızı görebilirsiniz.

3 Beğeni

bende çıkmıyor ve oluştur tuşuda kapalı yardımcı olursanız sevinirim

1. adımdaki paketleri yüklerseniz seçenekler gelecektir.
1 Beğeni

Paketleri yükledim gelmedi sonradan paket yöneticisinden network-manager-openvpn ve network-manager-openvpn-gnome yi yükleyince oldu. Normalde direk olması lazım değilmiydi, neden böyle oldu bilgilendirirseniz sevinirim.

Sıfır kurulum yaparak denedim ve 1.adımdaki yüklemeleri yapınca sorunsuz olarak seçenekler geliyor. Belki sistemi update yapmamış olabilirsiniz. İlk komutta paketlerin tamamı yüklenmemiş olabilir.

1 Beğeni

hmm olabilir. ondan ise eğer Update edeceğim teşekürler

Şimdiye kadar sorunsuz kullanıyordum ancak bugün vpn bağlantısı başarısız uyarısı alıyorum.

Euro 2 için aynı şeyleri yaptım oldu.

iyi günler,
dediğiniz adrsten Euro1 open vpn sertifikasını indirdim, zipi açtım ama 4 tane bilinmeyen dosya çeşidi çıktı, nasıl kuracağım?

Adımları dikkatli okuyunuz. 4.adımda hangi dosyayı kullanacağınız yazıyor.

hangi dosyayı kuracağımı gördüm de o dosyayı nasıl kuracağımı bilmiyorum. üstüne çift tıklayınca libre office’de bir sürü yazı olan dosya açıyor. Pardus’u ilk kez kullanıyorum. Acaba o dosyayı kurmak için farklı bir yol mu var?

1. adımda oluştur butonundan sonda basıp dosyayı seçiyorsunuz. Dikkatli okuyunuz.