Pardus 17 Boot Repair Açılmıyor

Arkadaşlar Merhaba, Windows 10’un yanına Pardus 2017 kurdum. Grub da windows gözükmüyordu. Daha önceden linux mint ve ubuntuda da benzer sorunlar yaşadığım için, forumda paketleri verilen boot repair i uç birim vasıtasıyla kurdum. Ancak boot-repair ne üzerine tıklanarak nede uç birim ile komut üzerinden açılmıyor. Windows boot loader üzerinden windows 10 a erişim sağlıyorum bende. Bir ara tekrar temiz bir kurulum yapıcam. Sizce sorun ne olabilir ? Ona göre hazırlıklı olayım.

Hocam boot repair’ı benim anlattığım gibi tekrardan kurar mısınız?

Boot Repair Kurulumu

Bu linkte anlatmıştım. Yeniden temiz bir boot repair işinizi halleder umarım. Bir de boot repair kurulumunu yaptıktan sonra ilk çalıştırdınız ve kullandınız. Tekrar bir daha kullanamazsınız çünkü kaldırılır kullandıktan sonra. Tekrar kurulum yapmanız gerekir. Kurulum ve diğer adımlarda herhangi bir problem yaşarsanız hangi adımda hangi sorunu yaşadığınızı daha ayrıntılı belirtirseniz belki (elimizden geldiğince) çözüm bulabiliriz.

Ben verdiğiniz paketleri ‘‘sudo dpkg -i’’ komutu ile hatasız olarak kurduğum için farklı bir sorun olabileceğini düşünmüştüm. En kısa zamanda bir de sizin anlatımınızda ki şekilde kurucam. İlgi ve alakanız için teşekkürler :slight_smile: