Pardus 2013 apk kurma

Merhaba arkadaşlar inten atom işlemcili bir netbook um var ve buna Pardus 2013 kurdum yasal sitede artık destek vermeyeceklerini açıklamışlar ancak 32 bit sürümünden başka kurabileceğim bir sürümde yok dolayısı ile kurdum ve çalıştırdım fakat android apk kurmak için uğraştım birtürlü bulamadım hep x64 kurulumlar var acaba i686 apk kurulumu yapabilirimiyim ? aşk dosyalarını çalıştırabilirmiyim ?
yardımınız için teşekkür ederim :slight_smile:

Üstadım, 32 sürümleri artık birçok dağıtım çıkarmıyor. Mint linux lmde 32 bit kur. Debian 12 üzerine yazıldı yani güncel. İstediğin uygulamayı tekrar kurmayı dene.

Selamunlayeküm hocam
eğer eski bir bilgisayara android uygulamaları çalıştırmak isityorsanız linux kurmak çok mantıklı olmayabilir. onun yerine android x86 iso dosyaları var. youtube’ye eski bilgisyara andorid kurulumu diye yazınca bir çok vidyo çıkıyor onlara bakmanızı tavsiye ederim

hocam onlarında hepsi x64. x86 olanlar android 9 oda hiçbir şeye destek vermiyor

teşekkür ederim hocam bi deniyeyim

Linux tabanlı işletim sistemlerinde APK kurulamaz, apk dosyaları sadece Android işletim sistemleri içindir.

İnter atom işlemcili bir notebook’a Pardus 2013 kurmak iyi bir fikir değil.
Bunun yerine atom işlemcili cihazına Android kurabilirsin, eski cihazlar için uygun ve APK dosyalarını kurabilirsin.

Rehber videosu:

2 Beğeni

Chromium Os ile eski bilgisayarlarınızı hayata döndürebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıda Açık Kaynak Chromium Os veya Chromium Os tabanlı diğer dağıtımları yükleyebilirsiniz.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim çözdüm sorunu :grinning:

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.