Pardus geç acılıyor

Bilgisayarımda birden fazla işletim sistemi var. Ubuntu, LinuxMint, Pardus, Windows 7. Açılış ekranında Pardus’a giriş yaparken ekranda bir sürü yazılar çıkıyor, birşeyleri denetliyor 2 - 2,5 dakikayı buluyor. Bunu nasıl giderebilir, daha çabuk açılmasını sağlayabilirim, teşekkürler.

1 Beğeni

Merhaba;
Sadece Pardus’da mı geç açılıyor. Çünkü dördünü de (Ubuntu, Linux Mint, Pardus 17, Windows 7) yükledim. En hızlısı Pardus 17.

Selamlar.

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla bölümlemelerde sonda kalan bölümler daha yavaş olmakta. Eğer HDD’nin son bölümüne pardus kurduysanız bundan kaynaklanıyor olabilir.
Not: Bir yerde böyle okumuştum. Yanlışım varsa bilen biri lütfen düzeltsin.

1 Beğeni

merahaba arkadaşlar ben pardus 17 yeni kurdum normalde başka işletim sistemi varken de kullandım linux u ama şimdi direk hdd ye pardusu kurdum ama bilgisayar geç açılıyor sorun nerede de olabilir bilen cevaplarsa sevinirim.
donanım yeterli bunu bildiriyim :slight_smile:

1 Beğeni

İyi forumlar.
Yeni linux kullanıcısıyım pardus 17.1 kurdum fakat açılışta baya yavaş kalıyor,sistem en erken 6-7 dk da açılıyor bunun bir çözümü var mı?

1 Beğeni

@Yunusemre bey, @kaan bey, @cuneyt.ulusoy bey, yardımcı olabilir misiniz? Bayadır cevap yazılmadı da belki görmemişsinizdir dedim.

1 Beğeni

sudo dmesg > acilis.txt komutu ile oluşan dosyayı paylaşınız.

2 Beğeni

Merhaba;
Açılışta ekranda bir şeyler yazıp dakika ve saniye sayıyor mu?

Selamlar.

1 Beğeni

Hayır hiçbir şey yazmıyordu zaten temiz kurulum yaptım ilginiz için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Kaan Bey’in mesajını görüdünüz mü?

Nereye oluşuyor bu dosya derseniz Semih Bey şuraya oluşuyor;
pargön4 bu dizinde.

Teşekkürler, saygıyla

Yardımcı olmak istediğiniz için teşekkür ederim sorun çözüldü temiz kurulum yaptım.

1 Beğeni

donanıma uygun açık kaynak kodlu sürücüleri indirmen gerekiyor :slight_smile:

1 Beğeni