Pardus pil kullanımı nasıl?

Laptopa pardus yüklemeyi düşünüyorum ama pil çabuk tükenme gibi bir sorun olur mu acaba önceden linux tabanlı Ubuntu kullanıyorum pil çabuk bitiyor du da şimdiden teşekkürler

Bakınız:

tlp gibi yazılımların Pardus’a entegrasyonu sayesinde dizüstü bilgisayarlarda güç yönetiminin pil ömrü üzerindeki etkisini görün.

Bu sayfaya şu şekilde yönlenebilirsiniz;

Pardus Ana Sayfa → İndirmeler → Sürümler → Eski Sürümler → Pardus 17.0 Sürüm Notları

Selamlar.

Verdiğiniz cevap için teşekkürler bir sorum daha olacaktı Windows 10 laptoplar da mı pil ömrü daha fazla olur yoksa paradus 17 deepin de mi ?

Bunun için özellikle bir test yapılmadı. Eğer uygunsa kendiniz test edip bizleri bilgilendirin lütfen, çünki bahsettiğiniz durum kurulan cihazdan cihaza göre değişir.

Selamlar.

Verdiginiz yanıtlar için teşekkürler pardus u yükledigimde pil perfirmansı hakkında bilği verecegim

Windows 10 kurulu Lenovo Yoga 710 makineme Pardus 17.1 sürümünü kurdum. Uzun zamandır Pardus kullanmamıştım. Gerçekten oldukça kararlı bir sürüm olmuş. İşlemci kullanımı windows 10’a yakın. Hafıza kullanımı windows 10’a göre daha iyi şu ana kadarki gözlemlerime göre. Henüz 1 günü doldurmadım. Bu süre içerisinde yaptığım işler pdf okumak, müzik dinlemek ve internette gezinmekti. Deepin sürümünü kullanıyorum. Dolayısıyla pil tüketimi oldukça iyi. Yukarıda denildiği gibi kullandığınız programlarra göre bu durum değişebilir. İnternet tarayıcısını yoğun kullanıyorsanız Adblock kullanmanız yararınıza olabilir özellikle işlemci kullanımı açısından.

Merhaba. Ön tanımlı tlp aarlarını aşağıda anlatılan şekilde değiştirmek fayda sağlar mı acaba? http://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/tlp-ile-gnulinuxun-guc-kullanimini-pil-omrunu-gelistirin.html

Pardus 17.1 XFC de nasıl ultra güç tasarufu yapılır? Bir de yüklü olmayan sürücüleri ve sürücüleri nasıl güncellerim acaba? Şimdiden teşekkürler

pardus da pil tasarufu nasıl yapılır acaba sadece sudo tlp start ile mi yoksa başka bir şey var mı yardımcı olursanız sevinirim

Uçbirimde sudo mousepad /etc/default/tlp yazın.
Açılan belgede yukarıda verdiğim linkteki TLP_DEFAULT_MODE=AC yazan yerden itibaren anlatılanları uygulayabilirsiniz. Kaydet deyip belgeyi kapatın. Ben yaptım fakat ne kadar işe yaradığı konusunda test yapmadım.

1 Beğeni