Pardus-Store Açılmıyor

Merhabalar pardus mağaza açılmıyor ekrana geliyor hemen kapanıyor. Benzer konulara baktım fakat benim sorunumu çözemedim biraz farklı
terminalden çalıştırdığımda şu hatayı alıyorum

vlkn@pardus:~$ sudo pardus-store 

[sudo] password for vlkn:
qrc:/ui/Home.qml:637:17: QML Image: Failed to get image from provider: image://application/
Parçalama arızası

Aynı sorunu yaşıyorum…

Aynı sorun bende de var diğer sayfalara da baktım ama işe yarar bir şey bulamadım. Bu platform olamdan nasıl uygulama edinebiliriz farklı bir seçenğimiz var mı bari?

synaptic paket yöneticisini kullanabilirsiniz

@Yunusemre benzeri bir hata daha olmuştu. Aynı sorun olabilir mi acaba?

Benzeri hata çöüldü hocam tekrarlaması mümkün değil. Günde ortalama 500 den fazla kişi Pardus Mağazayı aktif olarak kullanmakta hatta 3000 e yaklaşık sıralı işlem (queued process) yapılmakta. Bu istatistikler pardus-mağaza sunucusu tarafından tutulmakta böylece uygulamanın geliştrilmesinde ve kullanım kolaylığı analizleri için kullanılmaktadır. Bu hakları saklı tutulan bilgileri şunun için veriyorum, karşılaştığınız hatayı biz burda tekrarlayamazsak çözüme ulaştırmamız hiç olası değil.

@volkankoc bey, lütfen hatayı aldığınız vakit öncesinde sistem üzerinde küçük büyük ne gibi değişiklikler yaptınız onları da bize bildirin ki hatayı biz de bünyemizde tekrarlayarak çözüme kavuşturalım. Bu prosedürü herkes ezbere bilmiyor elbette ancak daha hızlı sonuç alabilmek için küçük detaylar önem arz ediyor.

Geri bildirim için teşekkürler.

Nvidia driver kurmadan önce açılıyordu ve uygulama kurabiliyordum. Ekrankartı sürücüsünü kurduktan sonra pencere açılır gibi oluyor ama hiç görünmeden kapanıyor.

1 Beğeni

Herhangi bir işlem yapmadım padusu kurdum ve ilk olarak mağazayı açtım ve mağaza çalışmadı.

Kurulum yaptığım flash ile pardusu başlattığımda mağaza çalışıyor

1 Beğeni

Ben de aynı sorunu yaşayanlardanım. Pardus Mağaza’yı açtığımda parola girdikten sonra konsol ekranı açılıyor, siyah ekran ve hemen ardından kapanıyor. sudo pardus-store yazdığımda da “Parçalama arızası” uyarısı geliyor konsol ekranında.

@Yunusemre Merhabalar sitemi yeniden kurdum ilk açılışta mağaza çalışltı. Ardından güncelleme geldi güncellemeleri yükledim. Mağazayı tekrar açığımda çalışmadı. Toplamda 250mb civarında bir güncelleme aldı. Umarım bir çözüm bulunur.

Merhaba @volkankoc bey,
Durum çok enterasan kurulumu tekrar yapma imkanınız var mı.

Masaüstü ortamı nedir ? DDE, XFCE

Merhabalar.
Ben de mağazaya girmek istediğimde bu hatayı alıyordum. Ayarlardan sadece Pardus depolarının seçilmesini yaptığımda Pardus Mağaza’ya ulaşmaya başladım.
Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_2018-08-24_14-33-27

@volkankoc bey, her iki masaüstü ortamında da dediğiniz senaryo şeklinde test ettim (sıfır kurulum mağazayı aç, güncelle mağazayı aç). Hiç bir sorun gözükmüyor. Bakınız yaptınız demiyorum ama bizleri yanlış yönlendirecek eksik bilgi verme veya yanlış bilgilendirme yapmak bizi hiç bir yere taşımaz ve boşuna zaman israfı. Binlerce kişi kullanabiliyor neden siz kullanamıyor sunuz acaba.

İndirmiş olduğunuz Pardus Kurulum disk kalıbının doğru olup olmadığını kontrol eder misiniz lütfen.

Bugün tekrar yapacağım buradan bildirim yaparım.

iyi günler. okuldaki bilgisayara pardus 17.3 kurdum. paket yoneticisi çalışıyor ama pardus store girmiyor. meb e baglı okullarda giremiyormuyuz. bilgisayarda meb sertifikası falan yüklü. internete baglanmada problem yok

1 Beğeni

Böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve Pardus Store açılmıyor.

ayaldiz@pardus:~$ sudo pardus-store
QXcbIntegration: Cannot create platform OpenGL context, neither GLX nor EGL are enabled
Failed to create OpenGL context for format QSurfaceFormat(version 2.0, options QFlags(), depthBufferSize 24, redBufferSize -1, greenBufferSize -1, blueBufferSize -1, alphaBufferSize 8, stencilBufferSize 8, samples -1, swapBehavior 2, swapInterval 1, profile  0) 
İptal edildi

Daha önceden açılıyor muydu ? En son yaptığınız işlemler nelerdir?

Evet açılıyordu.Spotify indirmek için en son 1.5 ay önce girmiştim.

@Yunusemre bu nasıl bir üslup. Sanki ben bilerek size eksik yada yanlış bilgi veriyorum size boşa uğraştırıyorum gibi konuşuyorsunuz. Sanırım yardımı yanlış yerde arıyorum. Sizlere kolay gelsin.

1 Beğeni