Pardusa google drive kurulumu

Pardusa google drive nasıl kurulur? Bilgisi olan var mıdır?

2 Beğeni

overGrive diye bir proje var bi inceleyin isterseniz. Buyrun link;

https://www.thefanclub.co.za/overgrive

Umarım başarılı olursunuz. Sonuçları bizlerle de paylaşırsanız memnun oluruz.

Aşağıdaki komut ile gnome control center’i yükleyiniz.

sudo apt-get install gnome-control-center

Komut satırından gnome-control-center komutu ile Kontrol Merkezini çalıştırın.

Açılan ayarlar penceresinden Çevrimiçi Hesapları tıklayınız.

Hesap Ekle > Google seçerek Google hesabınızı ekleyerek gerekli ayarları açınız ya da kapatınız. İşlem bittikten sonra herhangi bir dizine girerek soldaki menüye eklenmiş olan (google hesabınız) hesabınıza tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz. Bu dizine eklediğiniz dizin, dosyalar drive hesabınıza eklenecektir. Kolay gelsin.

3 Beğeni

Teşekkürler dediğiniz gibi oldu

Merhabalar Cüneyt Bey,
Açıkladığınız şekilde gnome-control-center kurulumunu yaptım ve Çevrimiçi Hesap tanımlamasını gerçekleştirdim. Ancak Dizinlerin sol tarafındaki menüye google hesabı ile ilgili hiçbir şey eklenmiyor. Pencere özellikleri ile biraz uğraştım ancak bir sonuç alamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim

İyi çalışmalar dilerim
Saygılarımla

Hangi Pardus’u kullanıyorsunuz? Bir ayar yapmanıza gerek yok.
Masaüstüne ve Dizin içerisinden görülen AYGITLAR altına Google hesabınızın adını taşıyan kısayollar ekleniyor.

1 Beğeni

Cüneyt Bey,
Pardus Kurumsal 5 kullanıyorum. Aşağıdaki şekilde

pencere düzenim var ve herhangibir hesap gözükmüyor. Sol tarafa sağ tuş yaptığımda Aygıtlar, Yerler ve Ağ alt menüleri açılıyor ancak bu menülerin içerisinde de herhangi bir google hesabı bulunmamakta.
Kurumsal sürüm olduğu için midir acaba? Yada 17 sürümüne geçsem sorun düzelir mi?

Anlatım Pardus 17 sürümüne göredir.

İlginiz için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar dilerim.

1 Beğeni

Emeğinize sağlık teşekkürler. Kurulumu tamamladım aktif halde çalışıyor.

Selamlar, merakımdan kurup denemek istedim. Pardus 17.1 kullanıyorum. Bahsetdiğiniz gibi kurulum yaptım hata vermedi fakat DDE ara yüzünde klasörün içi boş geliyor . XFCE arayüzünde ise normal çalışıyor. DDE daha modern görünümlü olduğu için onu tercih etmek istiyorum. Orada da çalışması için ne yapmalıyım?
Teşekkürler.