Phpmyadmin çalışmıyor

merhabalar öncelikle sorunum şu apache,phpmyadmin,myqsl-server i kuruyorum localhost çalışıyor ama phpmyadmin i açtığımda phpmyadmin çalışmıyor kackere sildim yeniden yükledim olmadı pardusu yeniden kurdum olmadı ne yapacagımı bilmiyorum soyle bir hata alıyorum

Not Found

The requested URL /phpmyadmin was not found on this server.

Apache/2.4.10 (Debian) Server at localhost Port 80

sorunum nerde bulamadım

sudo dpkg-reconfigure phpmyadmin komutu ile tekrar ayarlarını yaparak deneyebilir misin?

işlemler bittikten sonra sudo service apache2 restart ile servisi yeniden başlatınız.

vaz geç yeniden dene gibi nsecenekler çıkıyor

ekran görüntüsü yükleyebilir misiniz?

sudo dpkg-reconfigure mysql-server-5.5 ile root parolanızı değiştirerek örneğin 1 yaparak dener misiniz? daha sonra tekrar sudo dpkg-reconfigure phpmyadmin deneyiniz.

1 Beğeni

sudo gedit /etc/apache2/apache2.conf komutunu çalıştırarak aşağıdaki satırı ekleyip apache yi yeniden başlatırmısın

Include /etc/phpmyadmin/apache.conf

sudo /etc/init.d/apache2 restart

denedim ama malesef yine olmadı

bunuda denedim olmadı

Kurulumları aşağıdaki sırada yaparak tekrar dener misiniz; phpmyadmini önce yüklemeye çalıştığımda benzer hatalara ulaşabildim. mysql-serveri kurup reconfigure ile sorunlar giderildi.isterseniz uzak bağlantı için anydesk yada teamviewer bilgilerini özel mesaj ile ulaştırabilirsiniz.

apache2
mysql-server
phpmyadmin

1 Beğeni

dediklerinizi uyguladım şimdide boyle bir sayfa açıldı pardusu yeniden kurmayı duşunuyorum sonra dediğiniz sıralamayla yeniden kuracağım çünkü daha önceden phpmyadmin çalışmıştı

merhaba sorunumu Çözdüm
pardusu yeniden kurdum ve
apache2
mysql-server
phpmyadmin
sırasıyla kurdum sorunsuz çalıştı vermişoldugunuz bilgilerden ve yardımlarınızdan dolayı teşekkur ederim pardusu çevremdeki insanların kullanması için ve bu işletim sisteminin yaygınlaşması için elimden geleni yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim
iyi çalışmalar

1 Beğeni

Karşılacağınız hatalarda apt purge komutu kullanarak işletim sisteminizi yeniden kurmanız gerekmeden tümüyle ilgili yazılım ve eklentileri silebilir ve temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Yapılandırma yada kullanıcıya özgü dosyaları tutulduğu alan ise /home/kullanıcıadı/.ilgiliyazılım şeklinde olacaktır.

vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim
iyi çalışmalar dilerim.