Pil durumu göstergesi

Daha önce Pardus 17.2 sürümü için bildirdiğim hata 17.3 sürümünde de devam ediyor.

Bence bu formda yazılan sorunların giderilerek yeni sürümleri çıkması daha etik olur. Yoksa libreoffice 5’ten 5.2 olmuş ya da Firefox 52’den 52.3 olmuş çokta bir şeyi değiştirmiyor.

Önceki açılan hata bağlantısı:

Bilgisyarınızın pil hücreleri okuma değerleri Pardus güncel kernel versiyonu (4.9.0-7, 07.08.2018) tarafından desteklenmiyor malesef.

Ayrıca yorumunuzla ilgili dostça bir tavsiyede bulunmak istiyorum; lütfen anlamadığınız yada bilgi dağarcığınızın yetmediği bütünleşik sistemlerin yönetimi hakkında kafadan atmasyon küçümseyici yorumlar yazmayınız. Sonucunda “Kâle” ye alınma ihtimalinizi kendi elinizle ortadan kaldırmış olursunuz. Bu yorumumu şahsi olarak algılamayın sizin yazı uslübunuza benzer bir üslubla yanıt vermeye çalıştım.

“Değinmeye” çalıştığınız ancak çok da anlamadığınızı gördüğüm konuyu özetlemek gerekirse:

küçük paket versiyonu (minor package version) yükseltmelerinde bir çok hata düzeltiminin yanında güvenlik yamaları da yapılmaktadır. Paket ağacı oynanmamış (sadece kurulum + güncelleştirmeler) bir Pardus istemcisinin güvenliğinden repo yönetim ekibi olarak elbette bizler sorumluyuz ve gereğini yapmaya çalışıyoruz. Küçük gördüğünüz güncelleştirmeler devasa güvenlik problemlerini çözmüş olabiliyor.

Geri bildirim için teşekkürler.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.