S.a. Android Emülatör

**Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim. Kurcalamayı seviyorum. çok kez Windows çökertmişliğim var. resmi bi kurumda çalıştığımdan problem oluyor haliyle... Şimdi bilgisayarıma pardus yüklemişler. İstemesemde Kullanmak zorundayım. Biliyorum ki; Yakın geleceğin türkiyesinde bu işletim sistemi  tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılacak. Eğer ki; kullanılabilirliği ve eğlenceli bi hale gelmesi hususunda bi etkim olacaksa sevinirim. **

** İlk ve hiç linux kullanmamış ve unıx hakkımda bir bilgim olmadığından mıdır nedir Bi türlü alışamıyorum. Veya alışmayı denemek bile istemiyorum nedense… **
** Çünkü ; ‘’ Soğanı sarmusağı sayan yemek yiyemez ‘’ deye bir atasözü var. tüm işletim sistemlerine basit kullanıcı bakışıyla bakmak lazım diye düşünüyorum. Yani bi programcı veya temel altyapısı olan uç birimi açıp istediği komutları yazabilir. Windows Bize hep kolayı sundu. Herşeyi elmizin altına verdi. Masaüstüne yenile yapmak için 15e yakın satır çıkıyor kardeşim zaten kullanıcı tefarruatlı bişe yapacaksa gerekli derinliklere inecektir.**
** Bunlar sizin için gayet önemsiz görünsede Eğer ki; günümüz de kullanılabilirliğin artması ve yaygınlaşmasını istiyorsanız basitleştirin yani indirgeyin basite…**
** Ewet kamu kurum ve kuruluşlarına kurumsal 5 var. Ama vatandaş için daha basit ve daha kolay bi sürüm yapın ve bunda kesin exe. dosyalarına bi tıkta açılma özelliği verin yani WİNE midir nedir. Onu gömülü verin. Dünya genelinde hemen her program windowsa entegre veya endeksli üretiliyor diye düşünüyorum. Bi program kuracam artık uç birim aç daha komut yaz way babam way. Kaldı ki benim gibi kısıtlı kullanıcı oldumu… **
** Zor çok zor oluyor. bANA bluesatcks’ı nasıl kuracağımı öğretin ne olur!**
** SAYGILARIMLA**

Wine ile birçok “exe” uzantısını çalıştırabilirsiniz.Bluesatcks de onlardan biri…

Komut satırına (Uçbirim)
-sudo apt-get install wine
yazın ve wine ı yükleyin
daha sonra bluesatcks’in sitesinden exe dosyasını indirin.İndirdiğiniz bu exe dosyasının olduğu klasörde komut satırını yeniden açın ve
“wine program adı” yazın
program adı = indirdiğiniz exe dosyasının full ismi
örnek :
wine bluesatcks.exe

Bu adımlardan sonra bluesatcks sorunsuz bir şekilde çalışacaktır…
Kolay Gelsin :slight_smile:

2 Beğeni

A.s. Teşekkür ederim Furkan bey. Bi deniyecem bakalım olur inş.

Sorması ayıp olmasın ama neden konu başlığı ile konunun alakası yok :slight_smile: . Yani tek bağ kuramayan ben miyim diye düşünmeden edemedim…

1 Beğeni