Tübitak'a çağrı; CharmQuell kanalına dava açılsın

Üstadım burada kırıcı şeylerin yazılmasına gerek yok. Bazen hatalı şeyler yazılabilir dikkate almamak gerek. Sözü edilen sorunların çoğunluğu pardus ile alakalı sorunlar değil. Pardus debian çekirdeği üzerine yazılıyor. Sorunlar genelde ilgili teknolojilerin, debian ile veya linux çekirdeği ile uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Birçok linux dağıtımını incelemiş biri olarak bunu belirtebilirim. Bu teknolojiler ticari amaçlı teknolojilerdir. Linux ticari olmadığı için maalesef genelde sorunlara çözüm bulmak zaman almaktadır.

Söylenen söz sahibine aittir. 6 yılda 3 sürüm değişti ve bu Aydın beyin dediği gibi Debian ve kapalı kod sürücülerine ait olabilir. Sizin bluetooth sorununuz neyse başlık açın yardımcı olalım. Şuan forumun üye sayısını bilmiyorum ama forum üyeleri doğal olarak bir topluluk oluşturuyor, kaldı ki burada yine forum üyeleri tarafından bir çok çözüm üretilmiş.

1.Hangi kamu kurumunda çalışıyorsunuz?
2.Hangi amaçla bluetooth’u aktif olarak kullanmak istiyorsunuz?
2.Kurumunuz Pardus Ekibinden böyle bir talepte bulundu mu?

Pardus dediğiniz gibi kamu kuruluşlarının ihtiyacını gidermek için yapıldı. Kamu kurumlarında güvenlik için usb portları, wifi, bluetooth gibi bağlantılar veri güvenliği için kapalıdır. Hatta kullandıkları ağ ve bağlandıkları sunucular belli güvenlik standartlarına sahiptir. Peki siz bunun farkında mısınız?

Kurumsal bir ürünü bireysel olarak kullanmanın kısıtlamalarla karşılaşması olağandır.

Sadece bluetooth için Pardus ve Pardus Ekibine söylemediğiniz kalmadı. Beğenmiyorsanız kullanmayın. n’lerce dağıtım var.

Potansiyelinize güveniyorsanız, buyurun Anadolu Panteri’ne, forumda Monster Bilgisayarlar için bir sürüm isteniyor. Anadolu Panteri olarak birlikte bir oyun sürümü hazırlayalım. Belki, İlhan beyi ikna eder, işletim sistemi olmadan satılan bilgisayarlarına hazırladığımız oyuncu sürümünü yükletiriz.

Peki bu avukat arkadaşlarımız e-imzayı Window cihazlarında nasıl kullanıyor?

Neyse yine bu konuda yazmak isterseniz forumu meşgul etmeden özelden mesaj yazabilirsiniz. Şahsen her kullanıcı bir geliştiricidir, kodlama bilmesine gerek yok. Çorbada tuzum olsun derseniz, beklerim.

Hocam uyap sorunu yazarsanız foruma görürsünüz.

üstad e imza cok kolay çalısıyor windowsta. Çünkü hersey windowsa göre ayarlanmış.

icedtea çalışmıyor e imzayı nasıl çalıştırıyorsunuz.

Aşağıdaki dağıtımda UYAP’ı deneyip bilgi verebilirmisin herhangi bir sorun var mı? Sürüm 10.9.8

@mustifanci hocamın hazırladığı DYS paketi var. Onu kurdum. Hepsi içindeydi zaten. :slight_smile:

İşinize yarar mı bilmiyorum, kurulum dosyasının içinden bazı kısımların komutlarını atayım.

sudo apt install akis
sudo apt install oracle-java8-jre
sudo apt install openjdk-8-jdk
sudo apt install openjdk-8-jdk-headless
sudo apt purge openjdk-11*
sudo apt install uyapeditor

sudo apt-get purge icedtea-netx-common
sudo apt-get purge icedtea-netx
sudo apt-get purge icedtea-8-plugin
sudo apt-get purge icedtea-plugin

sudo cp Java-8-Web-Start.desktop /usr/share/applications

Ayrı bir başlık açabilirmisiniz? Başlıkla alakası olmayan yerlerdeyiz şuan.

güzel bir öneri takdir edilecek bir davranış

Anadolu Panteri olarak hazırladığınız dağıtımda tek mi çalışıyorsunuz yoksa ekip işi mi?

Tek çalışıyorum. Destek olursanız hayır demem.

Arkadaşlar lütfen artık başlıkla alakalı bir durum kalmadı. Farklı bir başlık açabilirsiniz. Anadolu Panteri ile ilgili sorularınızı özelden veya Facebook Gnu/Linux Türkiye’den bana ulaşıp sorabilirsiniz. Ben sadece e-imza sorunun neden kaynaklandığını merak ediyorum. Pardus’ta e-imzanın ve Uyap’ın sorunsuz kullanılıdığını bir kaç arkadaştan dinledim. EBA Okul sürümünde uzun süredir Meb çalışanları DYS ve Uyap Editörü sorunsuz kullanıyor. Farklı kullanıcılarda UYAP’ta sorun yaşamıyor. Bilgimiz dışında bir sorun var mı? onu anlamaya çalışıyorum.

Geçenlerde Anadolu Panteri’ni indirdim. Sanala kurdum.

1 Beğeni

Anadolu Panterini şimdi indiriyorum. Emeklerinize sağlık

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.