Usb Flash Disk Bağlanmıyor

Merhaba normalde bilgisayara takınca direk gören ve açılan Flash disk şu an bağlanmıyor. Ayrıca Thunar Dosya Yöneticisi Sol Menüde bir sürü sürücü belirdi.

Diskler Menüsünden bağlayınca görünüyor.

Bilgisayarı formatladım. nfs dosya paylaşımı yapınca tekrar aynı durum ortaya çıkıyor. Her hangi bir Flash diski takınca direk bağlamıyor. Diskler uygulaması ilk denemede açılmıyor. 2. denemede açılınca Flash diski görüyor ama bağla deyince bağlıyor.

Usb disk root olarak görünüyor. Diskler uygulamasında beliriyor fakat root olduğu için bağlanmıyor. Bunu nasıl değiştirebilirim.

Şu şekilde deneyiniz:
Masaüstünde bir dizin oluşturun (örnek: flash)
sudo mount /dev/sdf /home/kullanci_adi/Masaüstü/flash

Notlar:
-sdf denilen flash diskiniz.
-kullanıcı adınızı yazınız.

fatih@Fatih-A1:~$ sudo mount /dev/sdf /home/fatih/Masaüstü/Kingston
[sudo] password for fatih:
mount: special device /dev/sdf does not exist
fatih@Fatih-A1:~$

/dev/sdf örnek olarak verdim. lsblk komutu ile kendi flash belleğinizin bulup adresini yazacaksınız.

Tamam oldu ama Klasör Şeklinde. Normal Flah şekline görünmesi lazım değil mi?

Oluşturulan dizine bağlıyoruz. Simge önemli değil. Otomatik bağlanmıyorsa bu şekilde bağlayabiliriz.

Çıkarıp yeniden taktım fakat içeriğini göstermiyor. İçine her hangi bir belge atamıyorum.

Her taktığınızda yeniden bağlamanız gerekiyor.

çıkar deyince de çıkarmıyor. İzinlerde de problem yok halbuki.

Ayır seçeneğini seçiniz.
Normalde Masaüstünde sağ tık Masaüstü Ayarları - Simgeler - Ön Tanımlı Simge Seti - Çıkarılabilir Aygıt onaylıysa, takılan diskler masaüstünde görünür.

sudo umount /dev/sdX komutu ile deneyiniz.

sudo umount /dev/sdb1 komutundan sonra diskler uygulaması yoluyla elle bağlanması gerekiyor.