Windows' tan kopamama sorunu

Kendi iş yerim var. Kullandığımız programlar yüzünden Windows’tan başka birşey kullanamıyoruz. Yaklaşık 2 yıldır Linux sistemleri üzerinde çıkış noktalarını arıyorum ama bir türlü bir çıkış noktası bulamıyorum. Yazılım firmalarının linuxa özgü program yazmadığı sürece bu geçiş olmayacak. Sadece şahsi bilgisayarlarımızda kullanmaktan öteye geçemiyicez.

En basitinden bir örnek verim. Pardus devletim mali mühürlerde devletin ama bir mali mühürü çalıştırıcam diye atmadığımız takla kalmıyor. Bunların daha kolay yada programa gömülü olarak gelmesi gerekiyor.

2 Beğeni

Merhaba;
Sektör nedir?
Belki diyecekleri, tavsiye ve teklifleri olan arkadaşlarımız vardır.

Selamlar.

1 Beğeni

Mali müşavirim. Muhasebe programlarına bağımlıyız. Ayrıca maliye sürekli birşeyleri değiştiriyor. Sürekli güncellenen programlara ihyiyacımız var. Kullandığım programın Web tabanlısı yakında çıkacakmış. Belki bu çözüm olur ve hibrit bir yapıya geçerim.

3 Beğeni

Merhaba,

Bende Fatih bey gibi düşünüyor ve bir çıkış yolu arıyorum. Ben büyük bir sağlık kuruluşunda çalışıyorum. Ancak bizde birden bire geçmek zor. Ama yılmadan bu zorlukları aşacağımızı düşünüyorum. Biz göremesek bile neslimiz rahat eder diye düşünüyorum.

İyi Çalışmalar.

2 Beğeni

Bildiğim kadarı ile Luka vardı. internet tabanlı muhasebe programı bulunduğum çevrede kullananlar var memnun olduklarını söylüyorlar bir inceleyin derim turmob la bağlantılı olması lazım

1 Beğeni