17.5'den 19.3'e yükseltme

17.5’den 19.3’e komut ile güncellemem mümkün mü? Ayarlar, uygulamalar gitsin istemiyorum. 17’den 19’a yükseltme klavuzundaki komut işe yaramıyor.Ekran görüntüsü_2020-07-09_23-39-17

1 Beğeni

17.5 i önce 19 ayükselteceksiniz, sonra 19 dan 19.3 e yükselteceksiniz. İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
Aşağıdaki komut ile kurmayı deneyebilir misiniz?

curl -s http://indir.pardus.org.tr/PARDUS/pardus17to19.sh | sudo bash
1 Beğeni

bash: curl: komut yok

Ve aleyküm selam, hayırlı cumalar, yükseltmede sorunlar mı çıkıyor? Temiz kurulum yapmayı mı önerirsiniz?

sudo apt -y install curl

Bu komutu ardından önceki komutu çalıştırabilir misiniz?

1 Beğeni

Teşekkürler halletmiştim.

Merhaba,
Ben şöyle geçtim:
Ana Sürümler – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM sayfasından ulaşılan
Pardus 17 den 19 a Yükseltme Kılavuzu – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM sayfasının en sonuna sağ olsun geliştiricilerimiz pardus17to19.sh betik dosyasını indirme bağlantısı eklemişler.
Bu bağlantıya tıklayınca pardus17to19.sh betik dosyası indirilenler dizinine iniyor. Dosya yöneticisinde indirilenler dizininde betik dosyasını görünce boş bir alana sağ tuşla tıklayıp “Burada Terminal Aç” ile terminal açıyorsunuz.
sudo su komutu ve şifreniz ile root olduktan sonra
ls p* ile pardus17to19.sh dosyasını görüyorsunuz. Şimdi bu betiği çalıştırılabilir yapmak için
chmod 777 pardus17to19.sh komutunu veriyorsunuz.
root@drpoturdt:/home/drpotur/İndirilenler# chmod 777 pardus17to19.sh gibi görünecek. Entere basıyorsunuz.
Bu aşamadan sonra internete bağlı olmanız şartı ile
./pardus17to19.sh komutunu verdiğiniz anda (Başında nokta ve bölü var.) bağlantı hızınıza bağlı olarak Pardus 19 son sürüme geçmiş oluyorsunuz.
Yüklemeye başladığınızda ekran görüntüsü
root@drpoturdt:/home/drpotur/İndirilenler# ./pardus17to19.sh
gibi oluyor.
Siz başarmışsınız ama ben de nasıl geçtim anlattım belki birilerine faydası olur.
Selamlar.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.