19.1'den 19.2'ye geçiş sorunu

Evimdeki üç bilgisayarımda da 19.1 yüklüydü. İkisinde 19.2’ye sorunsuz olarak geçtim; ancak birinde sorun yaşadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Aldığım hata iletisi şöyle:
selton@lenovo:~$ sudo apt update && sudo apt full-upgrade -yq

[sudo] password for selton:
İndir: 1 Index of /apandada1/brightness-controller/ubuntu focal InRelease [15,4 kB]
Hata: 1 Index of /apandada1/brightness-controller/ubuntu focal InRelease
Aşağıdaki imzalar doğrulanamadı, çünkü genel anahtar mevcut değil: NO_PUBKEY A507B2BBA7803E3B
Aynı: 2 Index of /pardus/ ondokuz InRelease
Aynı: 3 Index of /guvenlik/ ondokuz InRelease
Paket listeleri okunuyor… Bitti
W: GPG hatası: Index of /apandada1/brightness-controller/ubuntu focal InRelease: Aşağıdaki imzalar doğrulanamadı, çünkü genel anahtar mevcut değil: NO_PUBKEY A507B2BBA7803E3B
E: ‘Index of /apandada1/brightness-controller/ubuntu focal InRelease’ deposu imzalanmamış.
N: Böyle bir depodan güvenli bir şekilde güncelleme yapılamaz, bu nedenle depo devre dışı bırakılmıştır.
N: Depo oluşturma ve kullanıcı yapılandırması hakkında ayrıntılı bilgi için apt-secure(8) rehber sayfasında bulunabilir.

Sorun ubuntu depolarından kaynaklanmaktadır. Bu depoları kaldırarak işlemi yeniden deneyiniz.

1 Beğeni

Söylediğinizi yaptım ve sorunum çözüldü. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.