19 kablosuz sorunu

Merhaba pardus 19 u kablolu kurdum sorun yok kablosuzda eski sorunlar devam ediyor çözüm için önceki sürümlerde işlem yapıyorduk çalışıyordu yeni sürümde halledilmeliydi ama malesef makyajla bu olmaz .şimdi hiçbirşey yapamıyorum iş yerimde kablo imkanım yok ve kullanamıyorum windows u sildim kesin düzeltilmesi gereken bir konu şimdi nasıl bir işlem yapacagız falan filan evde kablo oldugu için pardus kullanıyorum…

Synaptic Paket Yöneticisi aç ara kısmı var büyüteç var orda veya ctrl ve f tuşuna aynı anda bas
çıkan ara yerine wpa yaz ara dümesine çıkan sonuçlardan aircrack-ng birkez bas ve aynı anda ctrl ve a tuşuna bas böylece hepsini seçmiş olucaksın sağ Tıkla kurulum için işaretle seçeneğine bas yukarda dişli çark var uygula yazıyor ona bas böylece wpa ile ilgili tüm paketler kurulacak
yani kısacası Synaptic Paket Yöneticisi aç wpa diye arat çıkan tüm sonuöları seç ve kur

Birde şu konudaki paketleri uçbirim önyükleycisine kopyla yapıştır ile kur

Ağ / Internet / Network ile İlgili Sorularda Verilmesi Gereken Çıktılar

Not ben bunları yaptım şu sorunlar ile karşılaştım pardus 17.5 sürümünde ağa bağlanıyorum internet 1 dakika zaman geçiyo yavşlıyor ve yotubede videyo açamıyor pardus 19 da ise ağa bağlanıyorum internet yok Dhcp ipv4 adresi alamıyo modemden yada ayarlanamıyor
ama işletim sistemini hızlı komut arayüzü text mod ile kurarken bağlanıp dhcp yapılandırıp ip alıp saat bile günceliyor kurulum aşamasında yapılan ağ ayarları nedense işletim siistemine kaydedilmiyor çok saçma 1kez daha şifre yazıp bğlanıcaksın dns ayrlıcaksın düzeltilmeli bence

sen bunları kurunca ağa bağlancaksın ama internete girimisin bilemiyorum

nmtui bu kodu uçbirime yaz hızlı komut ara yüzü ile network manger gibi birşey düznleme yaprasın kablosuz ağa bağlanırsın dns deüiştriirsin

1 Beğeni

internete bağlanamadığım için bu sistemi kullanamıyorum manuel yapma şansımız varmı

Süleyman bey sizin ağ kartı ve donanım bilgileri v.s. buraya yazarsanız belki arkadaşlar daha çabuk yardımcı olur.

merhaba sinan bey
masa üstü bilgisayarla tp link marka wifi adaptör kullanıyorum
kurulum sırasında bağlantı ayarlarında sorun olmuyor kurulumdan sonra hiç bağlanmıyor.
donanım bildisini nasıl elde ederim bilmiyorum windows gibi değil.kablo ile bağlanma şansım yok. ilginize teşekkür ederim

inxi ve wicd paketlerini synaptic paket yöneticisinden kurun… Ardından synaptic paket yöneticisinden network-manager 'ı ve network-manager-gnome tamamen kaldırın ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Programlar içinde Wicd programını bulup açın wifii şifresini girip kullanabilirsiniz … bu sabah aynı sorunu yaşadım bu şekilde düzelttim.

ali bey ilgine teşekkür ederim 17,5 te böyle yapmıştık düzelmişti fakat internete bağlanamadığım için bu işlemleri yapamıyorum.manuel yapmam gerekiyor fakat bilgi kirliliği var.sizin önerinizi manuel olarak yapma konusunda bilgi vardı ama orada önce network-manager ve gnomeyi silip yeniden başlattıktan sonra indirmiş olduğum wicd ve inxi kurmaya çalıştım ama omadı…şu anda aynı bilgisayarda linux mint ile bağlanıyorum pardus diski yedek durumunda dosyalara ulaşıyorum ama terminal falan pardusa ait olmuyor yani manuel yapmam lazım. teşekkür ederim

Telefon ile usb den internet paylasın synaptic yonetcisinden inix wicd kur isaretle network manager network manger gnome yi de kaldir olarak isaretle uygula de boylece tek seferde yamiş olcaksin yeniden başlat pc yi görev cubuğuna wicid gelecek

telefonada bağlanmıyor denedim.

1 Beğeni

sonunda hallettim inxi yi manuel yüklerken bütün dosyalara bağımlılık nedeni ile yüklenemedi sorun oluştu falan diyor.
synaptik ten network-manageri silmek istediğimde yine olumsuz cevaplar aldım kapatıp açmama rağmen kablosuz işaretinden kırmızı çarpı gitmedi.
proğramlardan wicd arayıp baktığımda hem wicd network manager hem wicd göründü wicd çalışmadı wicd network-manager açıldı oradan gerekli şifreyi yazdım bağlan dedim ama işaret yine aynıydı fakat proğramda bağlantıyı kes yazıyordu sıra firefox a geldiğini anladım ne yaptıysam bilmiyorum bağlantı hazır tekrar bilgisayarı yeniden başlattım.kablosuz bağlantı işareti yanında kapalı kilit var ama bağlantıda sorun kalmadı.
hepinize gayretleriniz için teşekkür ederi.illada yerli malı kullanmalı.

1 Beğeni

bunları dene deb paketleri

işyerindeki laptopuma kurdum ethernet üzerinden ve cihaz üzerindeki kablosuz üzerinden ip alıp bağlanamadım
elle versemde çözüm olmadı dedim sürücüler yok herhalde neyse

evde kullandığım i5 7. nesil pc ye kurdum usb kablosuz adaptör ile kablosuz ağları görmesine ve şifre doğru olmasına rağmen bağlantı yok

ne diyeyim bilemiyorum basit bir yöntem bilen varsa yazarsa sevinirim

Selamlar Abdulkadir bey, ben de kurulumda kablosuzu seçince aynı sorunu yaşadım. ancak kablolu seçince sorunsuz kuruldu. Sizde kablolu deyin ve devam edin. Kurulum bittikten sonra kablosuzu kullanabilirsiniz yine.

1 Beğeni

iwconfig
Mode:Managed Frequency:2.457 GHz Access Point: 8A:B8:23:8A:5A:8A
Bit Rate=72 Mb/s Tx-Power=200 dBm
Retry short limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:off
Power Management:on
Link Quality=57/70 Signal level=-53 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

Bit rate değeri kendiliğinden 5Mb/s internete hiç giremiyorum.
Tarayıcıdan internete bağlı olduğu halde bağlı değil mesajı alıyorum.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.