2. hddye dosya kopyalayamama

Merhaba, laptopda dvd yerinde caddy hdd takılı sistemin kurulu olduğu ssd’den hdd’ye dosya kopyalarken sorunla karşılaşıyorum. sudo thunar . komutuyla açmama rağmen kopyala-yapıştır yapamıyorum dosya sistemi izinler kısmında root yazıyor aşağıda görseller var yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran görüntüsü_2023-03-25_13-55-14
Ekran görüntüsü_2023-03-25_13-53-38

Bu diski takmadan önce Windows’ta mı kullanıyordun? Hibernate modu aktif olan Windows diski bu halde bırakıyor da onun için sordum.

Eğer bilgisayarında Windows da kurulu ise, Windows ile bilgisayarı açıp, Shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı kapata bas. Bilgisayar tam kapanana kadar Shift tuşunu bırakma. Bilgisayar kapandıktan sonra Pardus ile tekar aç ve diske dosya kopyalamayı dene.

1 Beğeni

Merhaba.

Eğer bu da işe yaramazsa windows tarafında scandisc yapmak da olumlu sonuç verebilir.

Bilgisayar > İlgili disk > Sağtık > Özellikler > Araçlar

Önemli öneri: Hata denetimi işlemini iki kez üst üste yapın. Bazen bir işlemden sonra hata bulup düzeltebiliyor.

Kolay gelsin.

1 Beğeni

Evet önceden windowsta kullanıyordum ama sistem oraya kurulu değildi. Sistemi tammen pardusa çevirdiğim için windows üzerinden önerdiğiniz çözümleri uygulyamadım ancak aşağıdaki linkte anlatılan yolla sorunu çözdüm. Deneyecek arkadaşlara yedekleme yapmalarını tavsiye ederim.

https://mertmekatronik.com/linuxta-salt-okunur-dosya-sistemi-hatası-çözümü

O kadar karışık ve uzun anlatmış ki çözümden soğudum.

Çözebilmenize sevindim, güle güle kullanın.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.