Açılışta Oluşan Ekran

Pardusu bugün kurdum çok memnunum fakat şifre ekranından sonra turuncu çizgili bir ekran 2-3 saniyeliğine gelip gidiyor sonra ana ekran geliyor. Bu 2-3 saniyelik gelen ekranın, ekran kartına sıkıntı çıkarmasından dolayı tereddüt ettim. Bunu çözmenin yolu var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Kamera çekiminden ötürü net değil. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Merhabalar,

Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz? Kullandığınız ekran kartı ve modeline göre üretici firmanın, kendi web sitesinden ekran kartı sürücüsünü(driver) yüklemeyi deneyebilirsiniz. Belki bu sorununuzu çözebilir.

Merhabalar,

İntel hd graphics olarak geçiyor driverini bulamadım yardımcı olursanız memnun olurum.

Merhaba Muhammed Emin bey, linux sürücüsünü bulamazsınız onun. Eğer normal kullanımda bir sıkıntı çıkmıyorsa o şekilde kullanın bir zararı yok. Ben de AMD marka bir ekran kartı kullanıyorum. İlk açılışta sizinkinden biraz farklı karmaşık bir ekran oluşuyor ama masaüstüne çıkınca düzeliyor. Yalnız değilsiniz. Elektronik arızaya neden olmaz.

Merhaba. Kurduğum günden beri acaba bir arıza mı verdi diye araştırıyordum. Normal kullanımda sorun yok. Çok teşekkür ederim Serhat Bey.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.