Açılışta startx yazma zorundalığı :(

İyi günler, 1 haftadır pardus kullanıyorum,bu gün bilgisayarımı açtığımda /dev/sda1: clean, xxx/xxx files, xxx/xxx blocks kodu vardı ve ekran 10-15 defa açılıp kapanıyordu. Ctrl+Alt+F2 işe kullanıcı girişimi yapıp startx yazmak zorunda kalıdım. Tekrar sistemi başlayıp tekrar denedim durum aynı. uçbirimi açıp
sudo service mdm stop yazdım
“Failed to stop mdm.service: Unit mdm.service not loaded.” Yazdı teriminalde. Tekrar reboot denedim ama sonuç aynı. startx yazmadan girmemin bir yolu yok mu?
Şimdiden çok teşekkür ederim :slight_smile:

Kurduğunuz usb bellek ile Pardus Çalışan olarak açılış yaparak sudo fsck -y /dev/sdaX komutunu çalıştırmayı deneyiniz.
Not: komutta yer alan sdaX Pardus’un kurulu olduğu disk olarak düzenleyiniz.

2 Beğeni

İşlem olumlu sonuçlandı gibi, şimdi ise ekranım gidip gelmiyo 1dk ladar beklemem gerekiyordu ama şimdi direk kullanıcı adımı yazıp startx ile giriş yapabiliyorum. Açılıştaki oturum açma ekranı bana çok çekici geliyordu ama kullanamıycam sanırı. Yinede sorunun sinir bozucu tarafı büyük ölçüde çözüldü, çok teşekkür ederim :slight_smile: . Başka bir öneriniz varsa dinlemedeyim ama buna da alışabilirim (tabi /dev/sda1: clean, xxx/xxx files, xxx/xxx blocks sorun teşkil eden bir uyarı ise birşeyler yapsak iyi olur.) Hızlı dönütünüz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. İyi günler kolay gelsin

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.