Ağ Bağlantıları Sekmesi Görünmüyor (arşiv)

Ekran görüntüsündeki gibi kılavuzda Ağ Bağlantıları görüntüsü var ancak sistem ayarlarında yok. Ne yapabilirim?

Sistem çekmecesindeki (Sağ alttaki panelde) Ağ arayüzü aracılığı ile Ağ Bağlantılarınızı kontrol edip düzenleyebilirsiniz.

Pardus 17 kullanıyorum. Paneldeki ağ ayarlarını yaptığım simge kayboldu. Nasıl geri getireceğim.

Ayarlar Menüsünden > Oturum ve Başlangıç’a girerek > Uygulama Otomatik Başlat’ta "Ağ (Ağ bağlantılarınızı yönetin) işaretli olup olmadığını kontrol ediniz.

Cüneyt Hocam işaretli . Deluge ve unitbootin programlarını kurduktan sonra oldu. Hatta blueman programının simgeside gitti.
Bu arada unitbootin programına gerek yokmuş Pardus 17 ile usb ye iso dosyalarını yazacak program kurulu geliyormuş.
Paket yöneticisinde network menager kurulu gözüküyor ve uygulama otomatik başlatma işaretli ama Bluetooth ve ağ simgeleri yok.

Sağ altta bulunan kablosuz ağlar simgesi gitti. Nasıl geri getirebilirim?
Bir de o simge olmadan nereden yeni bir ağa bağlanabilirim?
Yardımcı olabilir misiniz?

Bahsettiğiniz programları kurulduktan sonra böyle bir sonucu olmuyor, başka bir işlemin sonucunda simge kalkmş olabilir. Network manager’i tekrar kurabilir misiniz?

Panel üzerinde sağ tık > Panel > Panel Tercihleri > Öğeler > + işareti (ekle) > Sistem Çekmecesi (bildirim simgelerinin göründüğü alan) ve Wavelan (Kablosuz ağ donanımını görüntüle) ekleyince sonuç ne oluyor.

Sorum yayınlanana kadar çözdüm, yayınlanmadığı için yazamadım çözüldüğünü. Fakat plugin kaldırıldığı için yokmuş, tekrar yükleyince düzeldi. Yinr de yardımınız için teşekkür ederim.

Not: @edge35 Konunuzun içeriği aynı olduğu ve forum düzeni için buraya taşınmıştır.

Network manageri silince nasıl tekrardan kuracağım o zaman internete bağlanamam. Birde de wavelan ni panele ekleyin ce çalışmıyor. Bu arada bilgisayar internete bağlanıyor sadece simgeler yok

Sistem çekmecesini eklediğinizde gelmiyor mu?
Kaldırmadan, paket üzerine geldiğinizde “yeniden kurulum için işaretle” seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

Sistem çekmecesi yüklü ise, Sistem çekmecesi üzerindeyken sağdaki ayarlar butonuna basarak gizlediğiniz simgeler olup olmadığını görebilirsiniz.

Cüneyt Hocam çok teşekkürler. Hallettim. Sistem çekmecesinden oluyormuş. Oraları çık karistirmistim neyin nerede olduğu bilmeyince acemi gibi davranıyok. Bir de bazı Windows alışkanlığı var .
Arkadaşlarıma pardusu oneriyorum ama bu iş emin olun ki okullarda bitiyor. Bende öğretmenim okuldaki akıllı tahtalar da tercih olarak değil zorunlu olarak kullanilmalí ki yaygınlaşsın.
İlginiz için teşekkürler bizde burada öğrenip öğretebilelim.