Ağdaki paylaşıma erişim sorunu

Merhaba,

Xfce 17.1 de ağdaki bir paylaşıma erişim sağlıyorum text formatındaki tüm verilere erişim sağlayabiliyor açabiliyorken video ve ses içeriklerini görüyorum ama açamıyor kendi bilgisayarıma aktaramıyorum .

Teşekkürler

Merhaba @ramazanandirici bey.

Ağdaki nasıl bir paylaşım ftp mi sambahttp mi …

Paylaşım configurasyonlarıyla alakalı bir durum bu herzaman için, özellikle protokollere ait güvenlik kurallarını veya bağlanma seçeneklerini değiştirmediyseniz bunun Pardus 17.1 XFCE ile alakası yok.

Saygılarımla.

ağda bir windows pc üzerinde disk paylaşımı. sorun sanırım VLC ile ilgili. VLC dışında bir player ile açılıyor. VLC ise açmıyor hata veriyor.

https://ask.fedoraproject.org/en/question/89726/vlc-can-not-access-a-file-on-smb-share-on-nas/

1 Beğeni

Yunusemre bey yönlendirmeniz olumlu oldu ancak bu forumda anlatılan yerde tarif edilen menülerde şifre alanı VLC nin sürümüne göre değişmekte.

Çözüm yolu :

VLC Player → Araçlar → Ayarlar → Giriş/Kodlayıcı/Çözücü → En alt satır sol altta yer alan “Görüntülenecek ayarlar” sekmesinden “Ayrıntılı” seçiniz. → Açılan pencereden soldaki menüde yer alan “Giriş/Kodlayıcı/Çözücü” başlığı altında yer alan “Erişim modülleri” sekmesinden “SMB” yi seçiniz. → sağda açılan pencerede Bilgisayarınızın “kullanıcı adı” ve “parolasını” yazınız. → son olarak KAYDET butonuna tıklayınız.

İşlem tamam

1 Beğeni