Ağdaki paylaşıma erişim sorunu


(Ramazan ANDIRICI) #1

Merhaba,

Xfce 17.1 de ağdaki bir paylaşıma erişim sağlıyorum text formatındaki tüm verilere erişim sağlayabiliyor açabiliyorken video ve ses içeriklerini görüyorum ama açamıyor kendi bilgisayarıma aktaramıyorum .

Teşekkürler


(Yunusemre Şentürk) #2

Merhaba @ramazanandirici bey.

Ağdaki nasıl bir paylaşım ftp mi sambahttp mi …

Paylaşım configurasyonlarıyla alakalı bir durum bu herzaman için, özellikle protokollere ait güvenlik kurallarını veya bağlanma seçeneklerini değiştirmediyseniz bunun Pardus 17.1 XFCE ile alakası yok.

Saygılarımla.


(Ramazan ANDIRICI) #3

ağda bir windows pc üzerinde disk paylaşımı. sorun sanırım VLC ile ilgili. VLC dışında bir player ile açılıyor. VLC ise açmıyor hata veriyor.


(Ramazan ANDIRICI) #4


(Yunusemre Şentürk) #5

https://ask.fedoraproject.org/en/question/89726/vlc-can-not-access-a-file-on-smb-share-on-nas/


(Ramazan ANDIRICI) #6

Yunusemre bey yönlendirmeniz olumlu oldu ancak bu forumda anlatılan yerde tarif edilen menülerde şifre alanı VLC nin sürümüne göre değişmekte.

Çözüm yolu :

VLC Player --> Araçlar --> Ayarlar --> Giriş/Kodlayıcı/Çözücü --> En alt satır sol altta yer alan “Görüntülenecek ayarlar” sekmesinden “Ayrıntılı” seçiniz. --> Açılan pencereden soldaki menüde yer alan “Giriş/Kodlayıcı/Çözücü” başlığı altında yer alan “Erişim modülleri” sekmesinden “SMB” yi seçiniz. --> sağda açılan pencerede Bilgisayarınızın “kullanıcı adı” ve “parolasını” yazınız. --> son olarak KAYDET butonuna tıklayınız.

İşlem tamam


(system) #7