Ahenk oturum kapatma sorunu

Ahenk kurulu bilgisayarda oturum açıldıktan 30 sn. sonra oturum otomatik olarak kapanıyor. Ayrıca bu pc ldap login işlemleri yapılmış durumda hem root kullanıcısında hemde ldap kullanıcısında aynı hata ile oturum kapatılıp kullanıcı giriş ekranına geri dönüyor.

Merhaba;

• Ahenk kurulumu tamamlandıktan sonra ilk oturum açıldığında kullanıcıya sözleşme uyarısı gelir, bu uyarıya onay verlirse ahenk uzaktan yönetilir, eğer onay verilmezse (herhangi bir seçim yapılmazsa)her oturum açıldığında onay sorar, uzaktan yönetim istenilmezse soru tekrar sorulmaz.
  • Bu onay ekranı gelmiyorsa lider sunucudaki dosya sunucu ayarlarını(tr.org.liderahenk.cfg) kontrol edin.
  • Kullanıcıya bu uyarının gelmemesini istiyorsanız ahenk.conf dosyasında agreement satırının karşısındaki değeri 2 olarak değiştirip kaydedin.

Ömer Bey Merhaba iyi akşamlar

Sorunu çözmek için pardus 17.3’ü yeniden kurdum ahenk yükleme işlemini yaptıktan sonra ahenkldap kurulumu için apt install ahenkldap komutunu girdiğimde depodan indirip kuramıyor. Kaynak yok hatası alıyorum.

Depo ekleme adımını uçbirimde bir metin editörü(vi,nano,pico) yardımı ile ;

deb [arch=amd64] http://repo.liderahenk.org/liderahenk stable main

satırını “/etc/apt/sources.list” dosyasına elinizle de tanımlayabilirsiniz.

Daha sonra;

sudo apt update

komutu ile güncel paket listesi alınarak kurulumlara başlanmalıdır.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.