Ahenkldap paketi bulunamıyor

ahenkldap kurulumu esnasında paket bulunamıyor. depo adresleri aşağıdaki gibidir.

Merhaba;

Son satır 2 defa eklenmiş. Yukarıdaki adımı uçbirimde bir metin editörü(vi,nano,pico) yardımı ile ;

deb [arch=amd64] http://repo.liderahenk.org/liderahenk stable main

satırını “/etc/apt/sources.list” dosyasına elinizle de tanımlayabilirsiniz.

1 Beğeni

Sorun çözümlemede DNS değişimi yapmama rağmen hata alıyorum. Depolar karşılayamıyor.

Merhaba;

pico /etc/resolv.conf

ile açılan dosyada nameserver ayarları bulunur, bunları kontrol ederek tekrar deneyiniz. İsterseniz;

nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

şeklinde google dns adreslerini tanımlayarak deneyin. Fakat bu sorun LiderAhenk deposu ve LiderAhenk ile değil sizin genel ağınız ile alakalı bir sorun gibi görünüyor.

Ömer Bey Merhaba,

DNS ayarlarım aşağıdaki gibi ama hala aynı hatayı alıyorum. 2 gün önce kendi DNS sunucumuzdan bu işlemleri rahatlıkla yapabiliyorduk. Hatta sizin bağlandığınız gün sorunsuz çalışıyordu. Aynı sistemi evdeki internetimden akşam denedim onda da aynı hatayı alıyorum. Siz sunucuları kontrol edebilir misiniz? İş yerinde DNS kaynaklı ise evde neden paketleri indirmek için kaynaklara erişemiyor.

Repolarda sıkıntı var idi, bizim için biraz önce düzeldi, tekrardan denemenizi öneririm.

tskler nihayet düzeldi.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.