Ahenklerde USB Portları Kapatma Sorunu


(Asım Şekip) #1

Liderahenk konsoldan usb portlarını kapat kuralını uygulamamıza rağmen ahenklere uygulanamamakta ve ekran koruyucu da aynı şekilde bizim kurallarımıza göre uygulanamıyor. Ayrıca yetkisiz kullanıcılar tarafından terminal çalıştırılmasını engellemek istiyoruz. Ağ bağlantılarını düzenlemeyi de engelleye bilirmiyiz? Uzaktan masaüstü duvarkağıdını sabitleme ve açılış ekranındaki background resminide tarafımızdan düzenlenmiş arka plan resmi koyabilirmiyiz?


(Ömer Çakmak) #2

Merhaba;

http://docs.liderahenk.org/ adresinde Kulllanım > Eklenti Kullanımı yolunu izleyerek tüm eklentileri inceleyebilirsiniz. Betik eklentisi ile hazırda olmayan işlerinizi yürütebilirsiniz.


(Asım Şekip) #3

Merhaba Ömer Bey,

USB portlarını betik eklentisi ile kapatabilmek için örnek bash örneği verebilir misiniz?

Daha önce konu açmıştım endian firewall proksinin ldap kullanıcılarını otomatik görmesi için nasıl bir çalışma yapabiliriz. Endian Firewall üzerinde ldap join işlemlerinde başarılı olamadık. Bilginiz varsa yada daha önce böyle bir çalışma yaptıysanız yardımcı olabilir misiniz?


(Ömer Çakmak) #4

Merhaba;

İptables ile bir makinede kuralları uyguladıktan sonra bu kuralları betik eklentisine yazarak diğer ahenklere gönderebilirsiniz.

Bilgi:https://wiki.debian.org/iptables

Endian Firewall ile ilgili sorularınızı Yazılım başlığında açabilirsiniz.


(system) #5

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.