ahtapot kurulum

http://docs.ahtapot.org.tr/kurulum-yonergeleri/kurulum-oncesi/

bu makaleye gore kurulum yapabilen varmı

bir kac takıldıgım nokta var .
mkdir ~/.ssh && chmod 700 ~/.ssh . bukomut hata veriyor .ssh klasoru root altındamı creat edilecek /home/ahtapotops/.ssh seklindemi olması gerekiyor

cp /home/ahtapotops/ahtapotops /home/ahtapotops/.ssh/id_rsa && chmod 600 /home/ahtapotops/.ssh/id_rsa
kopyalama işleminde hata alıyorum

sudo vi roles/base/vars/repo.yml . bu komuttaki roles klasoru yenimi olusturuluyor yoksa

/etc/ansible/roles/vars/repo.yml seklindemi olusturmak lazım

Ben 2 aydır kurulum için yeni doküman ve paket yayınlanmasını bekliyorum. Mevcut doküman çok karmaşık ve bazı kurulumlarda hata alınıyor.

Merhaba,
Lütfen aldığınız hataları ahtapot@pardus.org.tr adresine paylaşır mısınız? Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışalım.

İyi çalışmalar

Merhaba,
ahtapotops kullanıcısındayken;

$ ssh-copy-id ahtapotops@hedef_fqdn

komutu ile ahtapotops kullanıcısına ait olan public key i hedef makinaya gönderdikten sonra;

$ ssh ahtapotops@hedef_fqdn

bilinen hostlara ekleyip şifresiz olarak bağlanıp bağlanamadığınızı kontrol edebilir misiniz?

ahtapot MYS zaten bu klasorlere sahiptir. /etc/ansible klasorunde iken vi roles/… şeklinde açabilirsiniz, farklı bir dizindeyken tam yol vermeniz gerekiyor (örn: vi /etc/ansible/roles… gibi)

İbrahim Hocam Merhaba, MYS kurulumunda aşağıdaki hataları alıyorum. Yayınlanmış dokümana göre kurulum yapmaya çalışıyorum.

ahtapotops@PardusAhtapot:~$ cp /home/ahtapotops/ahtapotops /ahtapotops/.ssh/id_rsa && chmod 600 /home/ahtapotops/.ssh/id_rsa
cp: cannot stat ‘/home/ahtapotops/ahtapotops’: No such file or directory

Asım bey Merhaba,

ahtapotops anahtarınızı oluşturamamışsınız(ya da farklı bir dizinde olduğu için belirtilen komutla kopyalayamıyorsunuz). http://docs.ahtapot.org.tr/kurulum-yonergeleri/ca-kurulum/ adresindeki adımları takip ederek gerekli anahtarları oluşturabilirsiniz. (CA Sunucusu MYS ile aynı sunucu üzerinde olabilir ayrı bir sunucu üzerinde yapmanıza gerek yok).

İbrahim Hocam MYS kurulumunda depo adreslerini eklememe rağmen update komutunda alttaki hataları alıyorum.

# apt-get install -y ansible
# apt-get install -y git
# apt-get install -y ahtapot-mys bu kurulumları hatasız yapıyor.
# cp -rf /ahtapotmys/* /etc/ansible/ bu komutta aşağıdaki gibi hata almaktayım. kök dizininde "ahtapotmys" klasörü yok.

Merhaba,

$ sudo wget http://depo.pardus.org.tr/pardus/pool/main/p/pardus-archive-keyring/pardus-archive-keyring_2017.2_all.deb
$ sudo dpkg -i pardus-archive-keyring_2017.2_all.deb

ile güncel keyring i yükleyip
$ apt-get update
ile apt yi günceller misiniz?

İşlemi uyguladım key için expire ve depo listesinde duplicate hatası aldım.

Sonra depo listesindeki ip adresi olan depo adresini çıkarttım aşağıdaki hatayı alıyorum.

1 Beğeni
sudo cp -rf /ahtapotmys/* /etc/ansible/

Hocam böyle bir dizin bulunamıyor. Ancak ./usr/share/doc/ahtapot-mys dizini bulunmakta kurulum esnasında
ahtapot-mys olarak kurulum yaptığından bu olabilir mi?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.