Akıllı tahta pardus hp P1102 sürücüsü kurmak

Meb akıllı tahtaya hp p1102 yazıcı sürücüsü kurmam gerek ancak bu yazılımı bulamadım. Lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

1 Beğeni

Aşağıdaki komutun tamamını kopyalayarak Uç birimden yapıştırarak çalıştırın. Sonra yazıcı kurulumunu yapabilirsiniz:

sudo apt-get update && sudo apt-get install printer-driver-* cups* jbigkit-bin && sudo /etc/init.d/cups restart
2 Beğeni

Anlayamadım tam olarak size zahmet olmazsa daha ayrıntılı yazar mısınız. Bu konuları hiç bilmiyorum.

Menüden (Tüm uygulamalar ) konsole (uç birim, terminal) açarak yukarıdaki komutu kopyalayın ve komut penceresi içerisine yapıştırarak ENTER tuşuna basınız. Komutu çalıştırdıktan sonra sizden parola isteyecektir. Terminalden girilen parolalar gözükmez. Siz parolanızı yazarak ENTER tuşuna basınız. İşlem hatasız tamamlandıktan sonra Yazıcı Ekleme işlemini yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Bu şekilde yaptığım zaman windows uyumlu yazıcı sürücüsünü kurabilir miyim.

Komutu çalıştırdıktan sonra yazıcı ekleme işleminde yazıcınızın marka ve modelini görebilir ve yükleyebilirsiniz.

2 Beğeni

uc birime kodu kopyaladım. şifre istedi bu sanırım tahtanın kullanıcı şifresi . girdim. internet üzerinde hp linux için olan sürücüyü indirip actım. dagıtımı seçmemi istedi. akıllı tahtanın dagıtımını bilmiyorum linux sectim ama kaan bey kuramadım yazıcı sürücüsünü . en son soyle bir sifre istiyor
enter the root/superuser password akıllı tahta yetkili şifresini giriyorum hiç bir sey olmuyor.

Etap Yönetici hesabıyla açtıktan sonra vermiş olduğum komutu uç birimden çalıştırınız. Yazıcılardan yazıcı ekleme işlemini yapınız.

1 Beğeni

Yazıcı yapılandırma eksik uyarısı yaptı. Yapılandırmayı nereden yapacağım.

Otomatik yüklenen yazıcıyı silin ve aşağıdaki komutları sırayla uç birimden çalıştırın:

sudo apt update && sudo apt install make gcc dc 

wget https://github.com/koenkooi/foo2zjs/archive/refs/heads/master.zip

unzip master.zip

cd foo2zjs-master/

make

sudo make install

sudo make cups

İşlem tamamlandıktan sonra yazıcıyı ekleyiniz.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.