Alt Panel Silindi (Pardus17)

Tekrardan merhaba (bugün 3. sorun üzerine konu açışım kusra bakmayın.) Biraz önce alt paneli yanlışıkla sildim.Geri eski haline nasıl getirebilirim.Panel ekleyebiliyorum ama eskisi gibi yapamıyorum otomatik geri döndürme sıfırlama varm

Panel üzerinde sağ tık > ilk olarak Paneli Kilitle işaretle ise işareti kaldırın. Sonra tekrar panel üzerinde sağ tık Panel tercihleri > Öğeler > + (ekle) işareti > Ayırıcı Ekleyin. (Ayırıcı üzerinde iki kez tıklayıp genişleti seçiniz, bazen gerek kalmıyor size kalmış)
Öğeler menüsünde Ayırıcıyı yukarı aşağı hareket ettirerek dileiğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

hocam tüm öğeleri tek tek eklemek yerine default dönmek için bir yol yokmu acaba?

Silinen ayırıcı olduğu için ayırıcı ekliyorsunuz ve yerini belirliyorsunuz sadece.

Bir de şöyle bir yöntem var; baktınız işin içinden çıkılacak gibi değilse tabi; işlemleri gerçekleştirmeden önce silinecek dosyaların yedeklerini almanızda fayda var.

xfce4-panel --quit
pkill xfconfd
rm -rf ~/.config/xfce4/panel
rm -rf ~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-panel.xml
xfce4-panel

3 Beğeni

yok hocam ayırıcı vs herşey silindi bir tek küçük içi boş panel kaldı

hocam çözdüm sayenizde teşekkürler ancak şöyle bir farklılık yaptım:
eğer su verirsek görev yöneticisinde xfce4-panel gözükmüyor.yapılan pkill xfconfd
rm -rf ~/.config/xfce4/panel
rm -rf ~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-panel.xml
iişlemleride bir işe yaramıyor
en son xfce4-panel yazınca panel açılıyor ama pardusun default paneli değil daha farklı ve diğer pardusun paneli açık kalıyor.
su vermeyince görev yöneticisinde xfce4-panel panel gözüküyor ve verdiğiniz kodlar işe yarıyor.
yani özet olarak su izni vermeden yapınca oldu.
tekrardan teşekkürler.

O zaman değiştirelim.

Ben çözümü biliyorum. :slight_smile:

1. Masaüstündeyken CTRL Alt Delete’ye aynı anda bas.
  2. Görev yöneticisindeki en sağ üst düğmelerden uygulama bulucuya tıkla.
  3. Gelen kutuya xfce4-panel yaz.
  4. Çalıştır’a bas.

Az evvel yabancı bir sitede araştırma yaptım. (İngilizce bilgim var azıcık.)

3 Beğeni