AMD E1 6010 işlemci için Pardus 17 ideal mi?

Merhabalar,

Lenovo g5045 notebook var bende. Dün Windows 8.1 64-bit kurdum “Hizmet Ana Bilgisayarı: Yerel Sistem” %40 CPU kullanıyordu. Onun dışında hiçbir problem yoktu. Windows 7 Home Basic kurdum. Fakat yanlışlıkla 32-bit kurmuşum. Biraz kasma vardır. Özellikle Firefox tarayıcısında.

AMD E1 6010 işlemci için Pardus 17 ideal midir? Yoksa Daha lightweight bir Linux mu kurmam gerekir.

Teşekkürler.

XFCE arayüzlü olan bir sürümü deneyebilirsiniz.

İşlemci birden fazla sekme açında %100 oluyor. Sonra siteler tamamen yüklenince düşüyor. LibreOffice Writer açıkken bile CPU en fazla %60’ı gördü.
Kendim için kurmuyorum bu arada. Lubuntu önerdiler bana yabancı forumlarda. Fakat Pardus 17.5 kullanmak istiyorum.
Bu sorun SSD ve Pardus 17 ile ortadan kalkmasa bile büyük ölçüde azalır mı?

Ram, ekran kartı nedir?

4 GB + 2 GB toplam 6 GB RAM var.
Harici bir ekran kartı yok. Standard VGA Graphic Adapter olarak geçiyor.
Bu durumda İşlemci kendi üzerindeki ekran kartını mı kullanıyor?

Sisteminizi 64 bit olarak düşünerek cevap veriyorum, Pardus’un istediğiniz sürümünü kurabilirsiniz.

Merhaba,
İşlemciniz 1,3 GHZ hızıyla çalışıyor, bu işlemci normal olarak fazla yükteymiş gibi çalışması gayet normal. Ghz çok önemlidir, ram fazlasıyla yeterli. Bu makina için xfce deneyip eğer performansı beğenmediyseniz windows 7 için performans odaklı modifiye sürümleri mevcut onu deneyebilirsiniz.

Dikkatsizliğime geldi 32 bit kurdum. Windows 8.1 64 bit bu kadar kasmıyordu açıkçası.

Firefox yeni sekmede bir web sitesi yüklenirken CPU yükü %100 oluyor. Site komple yüklenince %30 hatta %10’lara kadar düşüyor

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.