Amd sürücüleri yükleme ve dmks hatası

Selamünaleyküm
Bazı programları çalıştırmak için gpu drivelerine ihtiyacım var, amd sitesine baktığımda deb olarak bir tek ubuntu vardı bazıları libc6 *.29 istiyordu *.28 yüklü bunu yükseltemiyoruz herhalde
eski sürümlerden birini (amdgpu-pro-20.10-1048554-ubuntu-18.04) indirince dmks yükleyince hatlı yüklüyor anladığım kadarıyla karnelde bazı şeyler yazdıramıyor nasıl çözebilirim

sudo dpkg --force-all -i amdgpu-dkms_5.4.7.53-1048554_all.deb
Daha önce seçili olmayan amdgpu-dkms paketi seçiliyor.
(Veritabanı okunuyor ... 270032 dosya veya dizin kurulu durumda.)
Paket açılacak: amdgpu-dkms_5.4.7.53-1048554_all.deb ...
Paket açılıyor: amdgpu-dkms (1:5.4.7.53-1048554) ...
Ayarlanıyor: amdgpu-dkms (1:5.4.7.53-1048554) ...

'/etc/modprobe.d/blacklist-radeon.conf' yapılandırma dosyası sisteminizde mevcut değil.
İsteğiniz üzerine yeni yapılandırma dosyası kuruluyor.

'/etc/udev/rules.d/70-amdgpu.rules' yapılandırma dosyası sisteminizde mevcut değil.
İsteğiniz üzerine yeni yapılandırma dosyası kuruluyor.
Loading new amdgpu-5.4.7.53-1048554 DKMS files...
Building for 4.19.0-12-amd64
Building for architecture amd64
Building initial module for 4.19.0-12-amd64
Error! Bad return status for module build on kernel: 4.19.0-12-amd64 (amd64)
Consult /var/lib/dkms/amdgpu/5.4.7.53-1048554/build/make.log for more information.
dpkg: amdgpu-dkms paketi işlenirken sorun yaşandı (--install):
 amdgpu-dkms paketi post-installation betiği kuruldu alt süreci 10 hatalı çıkış kodu ile sona erdi
İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı:
 amdgpu-dkms

hatalı olarak yüklenince de başka bir şeyi yüklemeye çalışınca hatalar verdiriyor

birde bunu xserver-xorg-amdgpu-video-amdgpu_19.1.0-1048554_amd64.deb yüklediğim zaman Pardus yeniden başlayınca çöküyor tty3 ekranından silince düzeliyor bunu nasıl düzeltebilirim

varsa bildiğiniz başka yükleme yöntemi de yazabilir misiniz

pek kimse cevap vermedi ama ben şöyle eksik bir çözüm buldum
bu linkteki deb’leri teker teker yükleyince(depoda olmayan bağımlılıklar dosyanın içinde) bilgisayardaki
opencl vulkan opengl hataları çözüldü blender hem ekran kartını görmeye başladı hemde eskisinden daha hızlı çalışmaya başladı.Android studio da vulkan hatası vermiyor x86,x64 emulator yükleyince

forumda 2 3 tane davinci açılmamasıyla ilgili konular vardı sadece yeni driverlar eksikti ben bunları yükledikten sonra çalışmaya başladı

ama hala bir kaç sıtıntım var

1. resim (bunlar dosyanın içinde değil aşşağıdaki siteden indirip i386,hwe kısaltmalı olanları sildikten sonra siteme uygun oluyor)
    burdakileri de yükleyince biraz daha kararlı olması lazım ama her şeyin başı dmksyi yüklemeye çalışınca karnele tam yüklenemiyor ve hata veryor sonra sistemde kararsızlıklar başlıyor bunu nasıl halledebilirim(karneli 5.7 5.8 5.9 yapmayı denedim)

2. xserver log olanı yümleyince sitemdeki diğer paketlerle çakışıyor herhalde ve yeniden başlatınca sistem açılmıyor anca silince tekrar açılıyor

3. sistemdeki libc6 kütüphanes 2.28.10 olduğu için yeni driverleri değil 20.10 sürümü anca yüklenebiliyor.libc6 o kadar şeye bağlı ki silemiyoruz da yükseltme yolu var mı

eğerki yüklemek isterseniz
resim
bu driver bunları destekliyor
birde karneli yükseltirseniz daha iyi olur yeni karnelde daha çok destek var
ve yüklemeden sitem yedeğini alsanız bence iyi olur ben 50ye yakın sitemi çökerttim veya bazı karasızlıklar oldu denemeler yaparken ama şu an bir sorun yok elhamdülillah
şu anda sistemde herhangi bir dalgalanma da yok ince ayarlardan-birleştirici-dikey boşlukları eşitle tik yapınca
asıl link

eğer her hangi bir çözüm veya öneriniz varsa ben denemeye hazırım

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.