Anbox Android Emulator Hkk

Merhabalar;

Tam olarak konu alanı burasımı emin değilim, yanlış bir bölümde konu açtıysam öncelikle affınıza sığınıyorum. Pardus 19.1 gnome sürümünü kullanıyorum ve terminal üzerinden Anbox android emülatörünü sisteme dahil etmeye uğraşıyorum . Aslında kaynak inşaasını tamamladım ancak 

[ 2020-01-28 09:57:21] [session_manager.cpp:133@operator()] Failed to start as either binder or ashmem kernel drivers are not loaded
şöyle bir hataya maruz kalıyorum. Bu konuda bana yardımcı olmanızı diliyorum. İyi çalışmalar.

2 Beğeni

Herhangi bir depo eklemenize gerek yok. Kendi depolaraımızda mevcuttur.
Terminalden sudo apt install anbox komutu ile yükleyebilirsiniz.

3 Beğeni

Teşeklürler peki Anbox depodan çekilince kernel modülüne müdahale istiyormu?

Depolarımızdaki paketler Pardus çekirdeğine göre düzenlenmiş paketler olduğu için sorun yaşamazsın.

2 Beğeni

Konuyla ilgili alakanız için teşekkürler.

Hocam maalesef bende anbox açılmamaktadır hem pardus deposundaki hemde snapd deposundaki denedim fakat anbox tıklıyorum amblem geliyor sonra uygulama kapanıyor.
burada konu açtım fakat hiç geri dönüş olmadı:

2 Beğeni

Anbox Pardus depodan kurulum gerçekleştirdim bende de çalışmadı simge çıkıyor fakat birkaç saniye sonra kayboluyor açılmıyor.

Depoda binlerce uygulama var ancak mağazada bunlar yok. Eklenmesi gerekiyor hocam. Gerekirse uygulamaların ekran görüntülerini, bilgilerini paylaşalım. Mağazayı hep beraber geliştirelim.

1 Beğeni

Merhaba;

Evet bu konuda çok haklısınız. Bende sistemde bunu Snap kurarak deneyeyim dedim. Snap mağazasında da debian ve ubuntudaki programların çoğu mevcut değil. Pardus mağazaya gelince, aslında pardus depolarında binlerce uygulama mevcut ancak sadece konsol üzerinden kuruluyor. Mağazada görünmeyenlerde mağaza uygulamasının geliştirilmesi sebebiyle bence. İleride ben daha güzel olacağını düşünüyorum ki Pardus mağaza pek çok dağıtımın mağaza uygulamalarından daha sade ve anlaşılır. Dediğim gibi ileride mağaza gelişicektir. Aslında bunun yanında şimdilik snap üzerinden de bulamadığınız uygulamaları kurabilirsiniz. İyi günler.

Selamün Aleyküm
sudo wget -O /var/lib/anbox/android.img https://build.anbox.io/android-images/2018/07/19/android_amd64.img
sudo systemctl start anbox-container-manager.service
Bu komutları çalıştırıp tekrardan açmayı deneyin.

5 Beğeni

Deniyorum hocam sonucu haber veririm.

Aleyküm Selam @oktay454 verdiğini kumutu terminalde çalıtştırdım açılmadı bilgisayarı kapatım şimdi programı çalıştırıp dneyim dedim çalıştı anlaşılna komutu çalıştırıp pcyi yeniden başlatınca sorun çözülüyor şimdi PUBG yüklemeyi deneyeceğim

1 Beğeni

Anbox yükledim ama arm işlemciler için uygulamaların çoğu ve google play hizmetleriyim boş bir sistem geliyor play store gmail .vb yüklemek kullanıcılara kalıyor gerçi pubg açsa yeterdi. Arm uygulamalarını nasıl açarız , daha önce anbox pubg yükleyip çalıştırmayı deneyen varmı

Hocam merhaba;

Pubg mobile'ın ben çalışacağını sanmıyorum. Neden derseniz Pubg mobile için gerekli olan komponentleri tek tek kurmanız gerekir. Benim düşüncem tabii deneyip buraya yazarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

evet çalıştırmadı arm uygulamaları açmıyor sizin dediğinizden olabilir
bu sitede google play hizmetleri ve arm komponetmi ne onları anlatıyor
zaten içi bom boş geliyor işe yarmıyor emulator

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.